kpb

Elvis - pokaz przedpremierowy

ELVIS (reż. Baz Luhrmann)
pokaz przedpremierowy
czwartek, 23 czerwca 2022, godz. 20.00
Kino Pod Baranami
 

 


23 czerwca zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu Elvis Baza Luhrmanna, reżysera przepięknych wizualnie, pełnych przepychu filmów Moulin Rouge czy Wielki Gatsby. To historia relacji legendarnego króla rock'n'rolla, Elvisa Presley'a z enigmatycznym menadżerem Tomem Parkerem (Tom Hanks). Pokaz poprzedzi wprowadzenie z ekranu dziennikarki filmowej Anny Tatarskiej.

 

Elvis to widowiskowy, szalony formalnie film o życiu i twórczości legendarnego króla rock'n'rolla. To historia młodego, utalentowanego artysty, stopniowo zdobywającego wielką sławę i rozgłos, którego karierą kieruje kontrowersyjny menedżer Tom Parker. W tle tej niezwykłej podróży, jaką odbył młody chłopak z Tupelo w stanie Missisipi, jest zmieniający się krajobraz społeczny i kulturowy Stanów Zjednoczonych.


W postać Elvisa wcielił się Austin Butler (Pewnego razu… w Hollywood, Truposze nie umierają), a na ekranie - w roli menadżera - towarzyszy mu Tom Hanks. Reżyserem filmu jest Baz Luhrmann - twórca odważny, wizjoner, który nieraz zachwycał pełnymi wyszukanej scenografii i wysmakowanych kostiumów opowieściami takimi jak Moulin Rouge!, Wielki Gatsby, czy nowatorska adaptacja Romea i Julii Szekspira.BILETY:

25 zł (normalny)
18 zł (ulgowy)
17 zł (klubowy/senior)

 

O FILMIE:
 
ELVIS | ELVIS
(Baz Luhrmann) AU/US 2022, 159'


© 2022 Warner Bros. Entertainment Inc. All Rights Reserved

Film opowiada o życiu i twórczości Elvisa Presleya (Austin Butler), widzianych z perspektywy jego skomplikowanych relacji z enigmatycznym menadżerem „Pułkownikiem” Tomem Parkerem (Tom Hanks).


Fabuła zgłębia złożoną znajomość Presleya z Parkerem, trwającą ponad 20 lat, od samych początków bezprecedensowej sławy Presleya. Tłem jest zmieniający się krajobraz kulturowy Ameryki i jej utrata niewinności. Osią historii jest jedna z najbardziej znaczących i wpływowych osób w życiu Elvisa, Priscilla Presley (Olivia DeJonge).


 

ZWIASTUN:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PATRON MEDIALNY:

Bookmark and Share

archiwum