kpb

Sekret Madeleine Collins - pokaz i spotkanie z reżyserem

SEKRET MADELEINE COLLINS
(reż. Antoine Barraud)

pokaz i spotkanie z reżyserem
niedziela, 12 czerwca 2022, godz. 18.15
Przegląd Nowego Kina Francuskiego 2022
Kino Pod Baranami

 

 

12 czerwca w ramach 13. Przeglądu Nowego Kina Francuskiego w naszym kinie odbędzie się specjalny pokaz filmu Sekret Madeleine Collins - utkanego z iście hitchcockowskich motywów dramatu, ze znakomitą rolą Virginii Efiry (Benedetta, Żegnajcie, głupcy). Po seansie odbędzie się spotkanie z reżyserem, Antoinem Barraudem. 


Główna bohaterka filmu Sekret Madeleine Collins prowadzi tajemnicze, podwójne życie. W Szwajcarii mieszka z Abdelem, z którym wychowuje małą córeczkę, a we Francji jest związana z Melvilem, z którym ma dwóch starszych synów. Misterna układanka, tkana przez lata, zaczyna się jednak sypać. W rolach głównych w tym pełnym napięcia dramacie wystąpili: Virginie Efira (Benedetta, Żegnajcie, głupcy), Quim Gutiérrez (GranatowyPrawieCzarny, Litus) i Bruno Salomone (Chłopiec i wilk, Surfer z Nicei).


Sekret Madeleine Collins to trzeci pełnometrażowy film Antoine’a Barrauda - twórcy nagradzanych krótkich metraży i producenta filmowego (m.in. Madame Butterfly w reżyserii Tsai Ming-Lianga). Barraud debiutował w 2012 roku filmem Les Gouffres z Natalie Boutefeu i Mathieu Amalrikiem w rolach głównych. Drugie dzieło reżysera - Portrait of the Artist z Bertrandem Bonello, Pascalem Greggorym i Jeanne Balibar - zostało zaprezentowane w 2015 roku na Festiwalu w Berlinie.


Reżyser o genezie filmu: Wpadł mi do głowy pomysł na film o kobiecie, która wykorzystuje pracę zawodową, aby ukryć skomplikowane życie prywatne. Myślałem o dynamice, jaką to by wytworzyło. Kobieta, która cały czas jest w ruchu, ciągle podróżuje. To droga ucieczki. W kinie koncepcja mężczyzny wiodącego podwójne życie to dość powszechny motyw, jednak nie był on wykorzystywany w przypadku postaci kobiecych, Natychmiast pojawia się kwestia dzieci, jeśli jakieś są… Interesowało mnie, czy to możliwe, aby utrzymać ciążę w tajemnicy. Czy to prawdopodobne? Natychmiast podjąłem to wyzwanie, pisząc scenariusz, co nie byłoby żadnym tematem, gdyby główny bohater był mężczyzną.


Pełen program Przeglądu Nowego Kina Francuskiego: TUTAJ


Zapraszamy również na platformę E-Kino Pod Baranami, gdzie można zobaczyć dwa inne filmy z udziałem Virginii Efiry: skandalizującą Benedettę i przewrotną tragikomedię Żegnajcie, głupcy.

 

BILETY:
25 zł (normalny)
18 zł (ulgowy)
17 zł (senior/Klub Przyjaciół Kina Pod Baranami)
Bilety na seans dostępne TUTAJ.

 

O FILMIE:

SEKRET MADELEINE COLLINS | MADELEINE COLLINS
(Antoine Barraud) FR/BE/CH2021, 102’

Nagroda Lumiere France 2022: Najlepszy scenariusz (nominacja)
MFF w Wenecji: Nagroda Giornate degli Autori Nominee (nominacja)

 

Utkany z hitchcockowskich motywów thriller, co rusz zaskakujący niespodziewanymi zwrotami akcji. W roli głównej: Virginie Efira (Benedetta, Żegnajcie, głupcy).
 

Judith prowadzi tajemnicze, podwójne życie. W Szwajcarii mieszka z Abdelem, z którym wychowuje małą córeczkę; we Francji jest związana z Melvilem, z którym ma dwóch starszych synów. Dwa różne światy, które Judith zbudowała na tajemnicach, kłamstwach i ciągłych podróżach, powoli wymykają się spod kontroli. Ta misterna układanka, w której nawet na pytanie o imię nie ma prostej odpowiedzi, zaczyna się sypać. Ale Judith, nie zważając na nic, decyduje się dalej brnąć w tę niebezpieczną grę. Do czego jest w stanie się posunąć, żeby zachować dwa odrębne życia?
 

Po seansie odbędzie się spotkanie z reżyserem.


Film wejdzie na polskie ekrany 17 czerwca w dystrybucji Best Film.

 

 

 

ZWIASTUN:

 

 

 

PATRON MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum