kpb

62. Krakowski Festiwal Filmowy

62. KRAKOWSKI FESTIWAL FILMOWY
29 maja - 12 czerwca 2022
Kino Pod Baranami

 

 


Pod koniec maja rozpocznie się 62. Krakowski Festiwal Filmowy -  najważniejsze w Polsce święto kina dokumentalnego, krótkometrażowego i animowanego. Festiwalowe pokazy odbędą się w krakowskich kinach studyjnych, w tym w Kinie Pod Baranami. 


Krakowski Festiwal Filmowy jest przestrzenią, gdzie wybitni i uznani filmowcy z całego świata spotykają się z debiutantami, a publiczność staje oko w oko z twórcami i bohaterami filmów. To festiwal uroczystych premier i trampolina do międzynarodowej kariery, ale przede wszystkim miejsce spotkań tych, którzy kochają kino.


W tegorocznym programie znalazło się ponad 180 filmów z całego świata, w tym niemal 100 premier światowych i polskich. Filmy zostaną zaprezentowane w ramach 4 konkursów: 3 konkursów międzynarodowych (dokumentalny, krótkometrażowy i DocFilmMusic), w konkursie polskim oraz w licznych cyklach pozakonkursowych i pokazach specjalnych.


Festiwalowe pokazy odbędą się w kameralnych salach legendarnych krakowskich kin studyjnych - w tym w Kinie Pod Baranami.


Szczegółowe informacje na temat Festiwalu: https://www.krakowfilmfestival.pl/

 

PROGRAM projekcji w KINIE POD BARANAMI: TUTAJ

 

Szczegółowy program 62. Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum