kpb

Miss Viborg - pokaz specjalny zwycięzcy festiwalu Mastercard Off Camera

MISS VIBORG (reż. Marianne Blicher)
pokaz specjalny
zwycięzcy festiwalu Mastercard Off Camera
sobota, 28 maja 2022, godz. 20.45
Kino Pod Baranami
 

 


28 maja zapraszamy na pokaz specjalny filmu Miss Viborg, wyróżnionego Krakowską Nagrodą Filmową Andrzeja Wajdy na Festiwalu Mastercard Off Camera. Film Marianne Blicher to wzruszająca opowieść o nietypowej przyjaźni, napędzana świetnymi rolami Ragnhild Kaasgaard i Isabelli Møller Hansen.

 

Najlepsze przyjaźnie to te całkowicie niespodziewane. Główną bohaterką Miss Viborg, debiutanckiego filmu Marianne Blicher, jest była królowa piękności, która żyje w samotności i rozgoryczeniu. Jej życie zmienia się o 180 stopni za sprawą nastoletniej Kate, która wnosi do codzienności dojrzałej kobiety zupełnie nową energię.


Film Miss Viborg w czasie ostatniej edycji Festiwalu Mastercard Off Camera otrzymał główny laur imprezy: Krakowską Nagrodą Filmową Andrzeja Wajdy. Wojciech Smarzowski, przewodniczący jury podkreślił, że nagrodę przyznano za zafundowanie nam niesamowitej emocjonalnej podróży, którą odbywamy razem z główną bohaterką. Oprócz polskiego reżysera, w skład jury weszli też scenografka Anna Pinnock i producent David Parfitt.BILETY:

25 zł (normalny)
18 zł (ulgowy)
17 zł (klubowy/senior)

 


O FILMIE:

MISS VIBORG | MISS VIBORG
(Marianne Blicher) DK/AR 2022, 100’

 

MASTERCARD OFF CAMERA 2022 - wygrana: Krakowska Nagroda Filmowa Andrzeja Wajdy - Najlepszy pierwszy lub drugi film (Marianne Blicher)


Główną bohaterką fabularnego debiutu duńskiej reżyserki Marianne Blicher jest 61-letnia Solvej, mieszkająca na osiedlu socjalnym na obrzeżach prowincjonalnego miasteczka Viborg. Zgorzkniałej kobiecie, która była niegdyś lokalną królową piękności, wyjątkowo trudno pogodzić się z rutyną dnia codziennego i postępującym wiekiem. Każdego dnia przemierza okolicę na swoim skuterze inwalidzkim, nielegalnie sprzedaje leki na receptę, zbierając na wyczekiwany zagraniczny wyjazd, i z nostalgią wspomina minione lata. Z tego marazmu wyrywa ją nastoletnia sąsiadka Kate, która w dość nieporadny sposób próbuje włamać się do mieszkania bohaterki, mając chrapkę na wspomniane medykamenty. Początkowa nieufność, jaką daje się wyczuć między kobietami, szybko ustępuje przekonaniu o korzyściach, jakie każda z nich może wynieść z tej relacji. Od wspólnych szemranych interesów przez pełne zaangażowania rozmowy po autentyczną troskę o siebie nawzajem.

 

Film prezentowany z podwójnymi, polskimi i angielskimi napisami.

 

  

 

PATRON MEDIALNY:

Bookmark and Share

archiwum