kpb

Studencki Nocny Klub Filmowy: X

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY #277
X (reż. Ti West)
czwartek, 26 maja 2022, godz. 23.00
Kino Pod Baranami

 

 

W czwartek, 26 maja, o godz. 23.00, zapraszamy na specjalną odsłonę cyklu Studencki Nocny Klub Filmowy - spotkanie wokół filmu X w reżyserii Ti Westa. Wprowadzenie do tego pełnego zaskakujących zwrotów akcji slashera od kultowego studia A24, wygłosi Paweł Panfil z Kina Pałacowego w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Po seansie uczestnicy wezmą udział w rozmowie inspirowanej filmem.

 

X, najnowsze dzieło doświadczonego twórcy filmowego i serialowego Ti Westa (Dom diabła, V/H/S) zostało obwołane absolutnym triumfem horroru. Ten oryginalny, przyprawiający o dreszcze slasher zrealizowano w ramach kultowego studia A24. Na ekranie pojawiają się m.in.: Mia Goth (Suspiria, Nimfomanka), Jenna Ortega (Krzyk, Naznaczony), Brittany Snow (seria Pitch Perfect) i Scott Mescudi, znany jako raper Kid Cudi.

 

Twórcy X na każdym kroku demonstrują świetne wyczucie gatunku. Utrzymują film w stylistyce kina b-klasowego, jednocześnie wypełniając go niepowtarzalną estetyką lat 70. Film Westa to jednocześnie krwawy horror i metafilmowa zabawa, z wplecioną tu i ówdzie refleksją na temat seksualności.


Wprowadzenie do filmu wygłosi gość specjalny - Paweł Panfil, który na co dzień pracuje w Kinie Pałacowym w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu. Tam też od 2018 roku prowadzi DKF Zamek. Jest również współautorem dyskusyjnego podcastu filmowego Pięć na pięć. Nie ma ulubionego gatunku, ale horror jest bardzo wysoko na jego liście.

 

Studencki Nocny Klub Filmowy to cykl stworzony specjalnie z myślą o poszukujących niezwykłych filmowych wrażeń studentach. To najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do całonocnej dyskusji w studenckim gronie.

 

PAWEŁ PANFIL ZAPRASZA NA NOCNIK:

 

 

W trakcie wydarzenia widzowie zostaną poczęstowani kawą i kanapkami.


Po seansie na uczestników spotkania czeka darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3). 


BILETY: 13 zł 

  

O FILMIE:

X | X
(Ti West) US / CA 2022, 105'


Grupa początkujących filmowców udaje się do domu na odludziu w Teksasie, by nakręcić tam swój sekretny film. Starsi, ekscentryczni gospodarze, którzy wynajmują im posiadłość, szybko zaczynają się interesować swoimi gośćmi i wkrótce ich podejrzana ciekawość przybiera drastyczny obrót.

 


ZWIASTUN:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PARTNERZY: 

 

             

    

 

PATRONI:


        

   

Bookmark and Share

archiwum