kpb

Dojrzałe Kino: Downton Abbey: Nowa epoka

środa, 11 maja 2022, godz. 11.00

 

 

 

W środę, 11 maja, tradycyjnie o godzinie 11.00, zapraszamy seniorów na kolejną odsłonę cyklu Dojrzałe Kino. W programie film kostiumowy: Downton Abbey: Nowa epoka, ukazujący życie brytyjskiej arystokracji. Projekcję poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.

 

Downton Abbey: Nowa epoka to zrealizowany z ogromną dbałością o szczegóły portret brytyjskiej arystokracji. Jego bohaterami jest szanowana rodzina Crawleyów, która wyjeżdża do posiadłości na Lazurowym Wybrzeżu. Miejsce to skrywa sekret przeszłości nestorki rodu, Violet Crawley (Maggie Smith), którego ujawnienie może wiele zmienić.


Downton Abbey: Nowa epoka to kontynuacja filmu z 2019 r., nad którą również czuwał Julian Fellowes - nagrodzony Oscarem scenarzysta, specjalizujący się w filmowych i serialowych opowieściach o przeszłości Wielkiej Brytanii. Reżyserem dzieła jest Simon Curtis (Żegnaj Christopher Robin, Złota dama).

 

Gospodynią spotkania wokół filmu Downton Abbey: Nowa epoka będzie red. Maria Malatyńska. Pokaz zostanie poprzedzony prelekcją, a po seansie odbędzie się dyskusja

 

BILETY dla seniorów: 17 zł

 

O FILMIE:

DOWNTON ABBEY: NOWA EPOKA | DOWNTON ABBEY: A NEW ERA
(Simon Curtis) US/GB 2022, 125’


Tym razem film zabierze nas na Riwierę Francuską. Dowiemy sie o tajemniczej przeszłości Violet Crawley (Maggie Smith). Dla Crawleyów będzie to bardzo ważna podróż, która pozwoli im na nowo poznać historię rodziny. Światło ujrzą nieznane dotąd fakty. Nie oznacza to, że w Downton Abbey nic ciekawego nie będzie się działo. Do rezydencji przyjedzie ekipa filmowa. Okaże się, że będzie miało to zaskakujące konsekwencje dla arystokratów.


Do dotychczasowej obsady dołączą między innymi: Hugh Dancy (serial Homeland), Laura Haddock (Strażnicy galaktyki), Nathalie Baye (Złap mnie, jeśli potrafisz) oraz Dominic West (Zakładnik z Wall Street).

 

 


ZWIASTUN:

 

 

 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

    

 

Bookmark and Share

archiwum