kpb

MŁODZI W KINIE: Wieczorynka i warsztaty animacji poklatkowej

MŁODZI W KINIE:
WIECZORYNKA I WARSZTATY ANIMACJI POKLATKOWEJ
piątek, 20 maja 2022, godz. 18.00
Kino Pod Baranami

 


W piątek, 20 maja, zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat na specjalny, wieczorny (w stylu dawnej “Wieczorynki”) pokaz pełnej kolorów i niezwykłych zwierzaków animacji Jakub, Mimmi i gadające psy.


Jej bohater, mały Jakub, wyjeżdża z centrum Rygi do podmiejskiej Maskaczki, gdzie mieszka jego kuzynka, Mimmi. Chłopiec wkracza w dziwny, nieznany mu dotąd świat, który zamieszkują mówiące ludzkim głosem psy.


Po seansie odbędą się warsztaty animacji, które poprowadzi Anna Mrożek ze studia Effata Anima. Motywem przewodnim warsztatów będą biegające czworonogi. Mali widzowie będą mogli przygotować własny flipbook oraz wprawić w ruch samodzielnie przygotowane rysunki z pomocą aparatu fotograficznego i komputera.


Film w polskiej wersji językowej.

 
BILETY: 14 zł
KUP BILET: TUTAJ
Pokaz dla dzieci w wieku 6-10 lat.

 

O FILMIE:

JAKUB, MIMMI I GADAJĄCE PSY | JĒKABS, MIMMI UN RUNĀJOŠIE SUŅI
(Edmunds Jansons) PL/LV 2019, 70’ (dubbing PL)

Jakub mieszka w centrum Rygi. Na co dzień pochłania go rysowanie, bo w przyszłości chce zostać, tak jak jego ojciec, architektem. Któregoś dnia okazuje się, że musi spędzić tydzień ze swoją kuzynką Mimmi i wujkiem Orłem na obrzeżach miasta, w Maskaczce. Chłopiec czuje się tam samotny, bo niespecjalnie dogaduje się ze swoją kuzynką. Sytuacja zmienia się gdy poznaje okoliczne psy z Bossem na czele. Razem z Mimmi i zaprzyjaźnionymi psami, które potrafią mówić ludzkim głosem, walczy o zatrzymanie budowy biurowców w okolicy. Wspólne działanie na rzecz środowiska jednoczy ich i sprawia, że czas spędzony u rodziny na zawsze zostanie w jego pamięci.

 

O PROWADZĄCEJ:

Anna Mrożek (Effata Anima) - z zawodu artystka - grafik. Z pasji animator i edukator filmowy - animacji poklatkowej. Uczestniczka pierwszego w Polsce profesjonalnego kursu tworzenia lalek animacyjnych SZTUKA TWORZENIA LALKI w Łodzi organizowanego przez SPPA – Stowarzyszenie Producentów Polskiej Animacji w 2019 roku. Effata Anima to jej autorski program edukacji filmowej z zakresu animacji poklatkowej stworzony z myślą o dzieciach małych i tych dużo większych. Celem działalności studia jest rozwijanie pasji w młodych ludziach, rozbudzenie ich kreatywności i zachęcenie do twórczego działania poprzez animację filmową.

 

SPOT:

 

 

 

Pokazy realizowane są w ramach projektu INTERCONNECTING CINEMA.


 

ORGANIZATORZY:
Fundacja Dla Kina
Kino Pod Baranami


PATRONAT MEDIALNY:
Kraków Culture

 

Bookmark and Share

archiwum