kpb

Dojrzałe Kino: Szalony świat Louisa Waina

środa, 27 kwietnia 2022, godz. 11.00

 

 

 

W środę, 27 kwietnia, tradycyjnie o godzinie 11.00, zapraszamy seniorów na kolejną odsłonę cyklu Dojrzałe Kino. W programie: Szalony świat Louisa Waina – poetycka opowieść o ekscentrycznym artyście, który zasłynął wyjątkowymi, „kocimi” dziełami. W rolach głównych: Benedict Cumberbatch i Claire Foy. Projekcję poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.

 

Kanwą filmu Szalony świat Louisa Waina są losy tytułowego ekscentrycznego geniusza, który zaraził swoją miłością do kotów cały świat. Dzieło Willa Sharpe’a skupia się na życiu rodzinnym i uczuciowym brytyjskiego artysty, który swoim zachowaniem, odbiegającym od norm i konwenansów, co rusz wywoływał obyczajowy skandal.


W głównej roli wystąpił Benedict Cumberbatch (Doktor Strange, serial Sherlock), któremu partneruje znana z serialu The Crown Claire Foy. Na ekranie pojawiają się także: Andrea Riseborough, Toby Jones, Aimee Lou Wood, Taika Waititi oraz muzyk Nick Cave. Całość komentarzem z offu opatrzyła zdobywczyni Oscara, Olivia Colman.

 

Gospodynią spotkania wokół filmu Szalony świat Louisa Waina będzie red. Maria Malatyńska. Pokaz zostanie poprzedzony prelekcją, a po seansie odbędzie się dyskusja.

 

 

Z okazji wejścia filmu na ekrany, w dniach 20-28 kwietnia
w Kinie Pod Baranami odbędzie się zbiórka karmy dla kotów - podopiecznych Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.


 

 

 

A każdy bilet z dowolnego seansu filmu Szalony świat Louisa Waina w Kinie Pod Baranami, da zniżkę 20% w Kociej Kawiarni (ul. Lubicz 1).


Polecamy także wyjątkową wystawę Ja, kot, którą do 4 września 2022 można oglądać w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha (ul. Marii Konopnickiej 26). Szczegółowe informacje na temat ekspozycji: TUTAJ.

 

 

BILETY dla seniorów: 17 zł

 

O FILMIE:

SZALONY ŚWIAT LOUISA WAINA
| THE ELECTRICAL LIFE OF LOUIS WAIN
(Will Sharpe) GB 2021, 115’


Ekscentryczny rysownik Louis Wain (Benedict Cumberbatch) z trudem wiąże koniec z końcem, żyjąc pod jednym dachem z matką i pięcioma siostrami. Sytuację rodzinną ratuje dopiero zatrudnienie guwernantki Emily (Claire Foy). Piękna kobieta z miejsca kradnie serce artysty, stając się jego muzą, kochanką i w końcu żoną. Niestety widmo obyczajowego skandalu zmusza świeżo upieczonych małżonków do opuszczenia stolicy. Z dala od wielkiego miasta spada na nich kolejny cios – choroba Emily. Szukając ukojenia, Louis zanurza się w sztuce, tworząc dla ukochanej serię niezwykłych obrazów, których bohaterami są koty. Kiedy część jego prac zostaje opublikowana w prasie, w Anglii wybucha prawdziwe kocie szaleństwo, a Wain – z dnia na dzień – trafia na usta całego kraju. Czy wobec sławy i popularności, na które nie był gotowy, zdoła poradzić sobie z presją, ciemną stroną geniuszu i tym, co przyniesie mu los?

 


ZWIASTUN:

 

 

 

 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

    

 

Bookmark and Share

archiwum