kpb

Baranki w Pieluchach: Duch śniegów

BARANKI W PIELUCHACH
dla rodziców i malucha:
DUCH ŚNIEGÓW
(reż. Marie Amiguet, Vincent Munier)

czwartek, 7 kwietnia 2022, godz. 11.00

Kino Pod Baranami

 

 

W czwartek, 7 kwietnia, tradycyjnie o godzinie 11.00, zapraszamy rodziców wraz z niemowlakami na kolejny pokaz w ramach cyklu Baranki w Pieluchach. W programie: hipnotyzujący dokument Duch śniegów, ukazujący piękno dzikiej przyrody. Zapierającym dech w piersiach zdjęciom Wyżyny Tybetańskiej towarzyszy ścieżka dźwiękowa autorstwa Nicka Cave’a i Warrena Ellisa.

 

Spokojny i refleksyjny dokument Duch śniegów powstał w trakcie wyprawy fotografa Vincenta Muniera i pisarza Sylvaine’a Tessona, którzy wyruszyli na Wyżynę Tybetańską by odnaleźć spokrewnionego z tygrysem irbisa śnieżnego - mistrza kamuflażu, nazywanego przez lokalne społeczności Duchem Gór. 


Duch śniegów przenosi widza do dzikiej krainy o imponujących krajobrazach, zamieszkiwanych przez fascynujące stworzenia. Zjawiskowe ujęcia dopełnia ścieżka dźwiękowa skomponowana przez Nicka Cave’a i Warrena Ellisa, którzy są także autorami muzyki do filmów Droga (2009) oraz Zabójstwo Jesse’ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda (2007).


Przedstawioną w filmie wyprawę Sylvaine Tesson opisał w książce Duch śniegów. Śladami tybetańskiej pantery, która w Polsce ukazała się nakładem Oficyny Literackiej Noir sur Blanc. Dokument Duch śniegów był prezentowany w 2021 roku na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes w ramach sekcji “Cinema for the climate”. 


PIOSENKA PROMUJĄCA FILM:

 

Baranki w Pieluchach to cykl seansów filmowych, na które mogą przyjść rodzice razem z niemowlakami. W czwartkowe przedpołudnia Kino Pod Baranami zaprasza do sali kinowej, dostosowanej do potrzeb maluchów. Podczas seansu na sali delikatnie świeci się światło, a dźwięk jest przyciszony. Nie trzeba się też martwić o ciężkie wózki - obsługa pomoże wnieść je na piętro.


BILETY: 16 zł
Dzieci uczestniczą w pokazie bezpłatnie.


UWAGA! ZBIERAJ PIELUCHY, WYGRYWAJ NAGRODY!
Kino Pod Baranami zachęca do kolekcjonowania biletów z pokazów cyklu Baranki w pieluchach! 5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny seans repertuarowy od wtorku do czwartku  w Kinie Pod Baranami!

 

O FILMIE:

DUCH ŚNIEGÓW | THE VELVET QUEEN
(Marie Amiguet, Vincent Munier) FR 2021, 92’

Nagrody Lumiere 2022 - nominacje: Najlepszy dokument, najlepsza muzyka
MFF w Cannes 2021 - nominacja: Nagroda “Golden Eye”
MFF w Zurychu 2021 - nominacja: Najlepszy dokument zagraniczny
MFF w Camden 2021 - nominacja: Najlepszy dokument


Dokumentalny zapis wyprawy na tybetański płaskowyż jednego najbardziej znanych fotografów przyrody, Vincenta Munier, któremu towarzyszy nagradzany francuski pisarz i podróżnik, Sylvain Tesson. Przez kilka tygodni eksplorują tamtejsze dzikie tereny w poszukiwaniu wyjątkowych zwierząt, w tym narażonej na wymarcie i nieprzystępnej pantery śnieżnej.

 

ZWIASTUN:

 

 

 

 

 

PATRONI MEDIALNI:

              MiastoDzieci.pl

  CzasDzieci.pl   

    http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9332_0.jpg      

 

PARTNERZY:

                           
              

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bookmark and Share

archiwum