kpb

THIS MUCH I KNOW TO BE TRUE - pokaz specjalny

THIS MUCH I KNOW TO BE TRUE
(reż. Andrew Dominik)
pokaz specjalny
11 maja 2022, godz. 19.00
Kino Pod Baranami

 

 

Zapraszamy na specjalny pokaz urzekającego dźwiękiem i obrazem filmu
THIS MUCH I KNOW TO BE TRUE opartego na twórczej relacji i przyjaźni kultowych muzyków: Nicka Cave’a i Warrena Ellisa. Film zostanie zaprezentowany w wybranych kinach na całym świecie tylko raz, w ten sam dzień: 11 maja 2022 r.


Ciepło przyjęty na festiwalu w Berlinie film THIS MUCH I KNOW TO BE TRUE to hipnotyzująca impresja na temat wieloletniej przyjaźni dwóch muzyków: Nicka Cave’a i Warrena Ellisa. Nakręcony wiosną 2021 odurzający dźwiękiem i obrazem dokument śledzi przygotowania artystów do występów na żywo, w których wspiera ich m.in. kwartet smyczkowy oraz często współpracująca z duetem Marianne Faithfull.


Film THIS MUCH I KNOW TO BE TRUE pełen jest intymnych rozmów, ciepłych przekomarzań i muzyki z ostatnich płyt: Ghosteen (2019; Nick Cave & the Bad Seeds) oraz Carnage (2021; Nick Cave & Warren Ellis).

 


BILETY: 30 zł


O FILMIE: 

THIS MUCH I KNOW TO BE TRUE
(Andrew Dominik) GB 2021, 105’

Prezentowany premierowo na festiwalu w Berlinie film THIS MUCH I KNOW TO BE TRUE oparty jest na twórczej relacji kultowych muzyków: Nicka Cave’a i Warrena Ellisa. Impresyjny dokument portretuje wieloletnią przyjaźń obu artystów - przez okruchy, strzępki i fragmenty. Zanurza się w hipnotyzujące odmęty filozoficznych i życiowych rozważań jakie towarzyszą ich wypełnionej kreatywnością codzienności. Operuje różnymi tonami - od poważnych, refleksyjnych nastrojów, po zabawne, przyjacielskie przekomarzanie się. Intymne rozmowy i podglądanie procesu twórczego przeplatane są utworami pochodzącymi z ostatnich płyt: Ghosteen (2019; Nick Cave & the Bad Seeds) i Carnage (2021; Nick Cave & Warren Ellis) i przygotowaniami do ich pierwszych wykonań na żywo. Te odbywały się wiosną 2021 roku w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni opuszczonej fabryki.


Duet Cave-Ellis po raz drugi staje przed kamerą Andrew Dominika (Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda, Zabić, jak to łatwo powiedzieć). Artyści współpracowali z  reżyserem w 2016 r., realizując muzyczny dokument One More Time with Feeling, który rejestrował prace nad 16. albumem zespołu Nick Cave and the Bad Seeds (Skeleton Tree). Autorem nastrojowych zdjęć do THIS MUCH I KNOW TO BE TRUE jest Robbie Ryan, który odpowiada także za ciepłe, czarno-białe ujęcia w filmie C’mon C’mon Mike’a Millsa.

 

ZWIASTUN:

 

 

 

PATRONAT MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum