kpb

Powitanie słońca - pokaz filmu i spotkanie autorskie z Kasią Bem

POWITANIE SŁOŃCA (reż. Stéphane Haskell)
pokaz filmu i spotkanie autorskie z Kasią Bem
niedziela, 23 stycznia 2022, godz. 15.00
Kino Pod Baranami


Z przyczyn od nas niezależnych, wydarzenie przeniesione na inny termin. Więcej informacji wkrótce.

Bilety zachowują ważność na nowy termin. Osoby zainteresowane zwrotem biletu prosimy o kontakt z kasą kina: kasa @ kinopodbaranami.pl

 


23 stycznia, wraz z Yoga PR zapraszamy na pokaz filmu Powitanie słońca – intrygującego dokumentu o odkrywaniu jogi w różnych zakątkach świata oraz na spotkanie z Kasią Bem – autorką książki Happy Life. Sztuka odpuszczania, w której podpowiada, co i jak odpuścić, żeby zacząć żyć pełnią życia.


W niedzielne popołudnie 23 stycznia, w naszym kinie zagości Kasia Bem - doświadczona nauczycielka jogi i medytacji, która mówi o sobie: W życiu wolę iść niż biec. Kiedyś gnałam, aż potknęłam się i spadłam. W otchłań depresji i wypalenia zawodowego. Taki był koniec homo corporaticusa. Kiedyś na nic nie miałam czasu. Dziś mam go w bród i wykonuję najwolniejszy zawód świata – uczę jogi i medytacji. Kocham uczyć, dzielić się wiedzą, pomagać. Joga jest moją pasją. Dzięki temu, że praktykowałam, szkoliłam się i uczyłam innych w różnych systemach, wiem, że JOGA jest jedna i wszystkie jej klasyczne odmiany prowadzą do tego samego źródła, którym są Joga Sutry. Praktyka jest dla mnie drogą do jedności, interesują mnie podobieństwa, nie szukam różnic. Na pytanie, jakiego rodzaju jogi uczę, zawsze odpowiadam, że uczę po prostu JOGI.


Kasia Bem jest autorką książki Happy Life. Sztuka odpuszczania, wydanej w pandemicznym roku 2021, w której uczy jak zacząć żyć pełnią życia - tu i teraz. Czerpiąc z jogi i wschodnich filozofii, autorka opisuje 12 najpopularniejszych pułapek umysłu oraz podsuwa sposoby, jak ich unikać. Uczestnicy niedzielnego spotkania w naszym kinie będą mieli okazję zakupić książkę z dedykacją autorki.


Przed spotkaniem z Kasią Bem odbędzie się pokaz filmu Powitanie słońca, w którym fotograf i dokumentalista Stéphane Haskell opowiada historię swojego uzdrowienia za pomocą jogi. Film wykracza jednak znacząco poza jednostkową perspektywę i pokazuje uniwersalną siłę tej starożytnej praktyki, w której znajdują pocieszenie m.in. więźniowie z niesławnego San Quentin, Masajowie, walczący ze stereotypami nastolatkowie czy religijni Żydzi.


Zapraszamy również na platformę e-kinopodbaranami.pl, gdzie dostępna jest kolekcja Joga, medytacja, duchowość.


BILETY: 20 zł


O FILMIE:
 
POWITANIE SŁOŃCA | DEBOUT
(Stéphane Haskell) FR 2019, 92’

Tuż po czterdziestce życie Stephane’a Haskella, utalentowanego fotoreportera i dokumentalisty, stanęło na głowie. Mężczyzna, u którego zdiagnozowano ciężką chorobę, został sparaliżowany. Tam, gdzie lekarze bezradnie rozkładali ręce, a tradycyjna medycyna nie dawała wielkich nadziei na powrót do zdrowia, szansa niespodziewanie pojawiła się za sprawą… jogi. 


Przełomowym momentem było dla Haskella spotkanie z Teresą Poulsen, za namową której zgłębił nie tylko tajniki, ale i filozofię, jaka kryje się za jogą. Stopniowo ból, zniechęcenie i brak cierpliwości zastępowała coraz większa wiara oraz empatia w stosunku do ludzi pokrzywdzonych przez los podobnie jak reżyser. To właśnie z tych inspiracji narodziła się idea nakręcenia dokumentu, będącego połączeniem osobistej historii z szerszym spojrzeniem na fenomen jogi.     


By go w pełni zrozumieć, Haskell wyrusza w podróż po świecie, odwiedzając miejsca, jakie pewnie nie przyszłyby nam w tym kontekście do głowy. Od celi śmierci w słynnym amerykańskim więzieniu San Quentin po Kenię, gdzie – jak się okazuje – Masajowie praktykują jogę od wieków. Rozmawia z parą Żydów, którzy drogę do judaizmu odnaleźli… poprzez jogę. Te doświadczenia pozwalają reżyserowi spojrzeć z nieco innej perspektywy nie tylko na zachodnią kulturę, ale i własne życie.

 

 

O KSIĄŻCE:

Happy Life. Sztuka odpuszczania to ciepła i życiowa książka, do której chce się wracać, by czytać ją wciąż na nowo, szukając w niej inspiracji, uniwersalnej mądrości i pokrzepienia.


Kasia Bem
podpowiada w niej, co i jak odpuścić, żeby zacząć żyć pełnią życia tu teraz. Czerpiąc z jogi i wschodnich filozofii opisuje 12 najpopularniejszych pułapek umysłu, w które wpada większość z nas i podsuwa sposoby, jak ich unikać. Wyposaża czytelnika w narzędzia MOC-y: proste medytacje, techniki oddechowe, ćwiczenia, które pomagają przeżywać życie jako CUD bez czekania na cud. I przekonuje, że CUD-em jest każdy z nas.

 

 

O AUTORCE:

Kasia Bem - nauczycielka jogi i medytacji, prowadzi dwa blogi o jodze i zdrowym stylu życia, autorka, ekspertka. W „poprzednim życiu” dyrektorka w korporacjach, dziennikarka, copywriterka i tłumaczka. 


W swojej pierwszej książce Happy Detoks opisuje własną metamorfozę i zachęca do podjęcia 10–dniowego programu oczyszczającego Happy Detoks, który jej samej pomógł odzyskać zdrowie, spokój i doskonałe samopoczucie. Program Happy Detoks łączy w sobie nowoczesne podstawy żywienia z mądrością Wschodu, gdzie jedzenie oraz odpowiednie ćwiczenia, oddech i medytacja traktowane są jako źródło zdrowia, urody i długowieczności. Program został entuzjastycznie przyjęty przez setki kobiet, które wzięły w nim udział.

 


ZWIASTUN:

 

 

 

ORGANIZATORZY:
Yoga PR
Kino Pod Baranami

Bookmark and Share

archiwum