kpb

studencki Nocny Klub Filmowy: Titane

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY #260
TITANE (reż. Julia Ducournau)
czwartek, 20 stycznia 2022, godz. 23.00
Kino Pod Baranami

 

https://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_12429_2.jpg

 

Zapraszamy na kolejne spotkanie studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. W czwartkowy wieczór, 20 stycznia, na ekranie zagości nagrodzone Złotą Palmą w Cannes Titane Julii Ducournau. Projekcję poprzedzi wprowadzenie przygotowane przez jednego z widzów, a po seansie odbędzie się dyskusja o filmie. Bilety dla studentów: 13 zł.

 

Wyróżniony Złotą Palmą na Festiwalu w Cannes Titane Julii Ducournau to nowy film twórczyni głośnego i dzielącego publiczność Mięsa. Francuska reżyserka prezentuje skrajnie autorską, budzącą kontrowersję wizję kina, którego granice istnieją wyłącznie po to, by je przekraczać. Titane to feministyczny wizualny rollercoaster, splatający oryginalność i znajome echa dzieł mistrza body horroru, Davida Cronenberga. To również niełatwa w odbiorze, a jednocześnie czuła opowieść o potrzebie akceptacji i bycia kochanym.


Reżyserka o filmie: Podczas pisania czułam, że mam do czynienia z bardzo złożoną zagadką, z gęstą materią, którą musiałem uprościć. Jednocześnie musiałam być ostrożna, żeby nie stracić tej warstwy egzystencjalnej, na której mi zależało. Zachowanie tego balansu było wyzwaniem. (...) Chciałam nakręcić film, który początkowo może wydawać się „trudny do lubienia” z powodu swojej przemocy, ale potem bardzo przywiązujemy się do bohaterów i ostatecznie odbieramy film jako historię miłosną. A raczej opowieść o „narodzinach miłości”, bo tutaj wszystko jest kwestią wyboru.

 

Studencki Nocny Klub Filmowy to cykl stworzony specjalnie z myślą o poszukujących niezwykłych filmowych wrażeń studentach. To najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do całonocnej dyskusji w studenckim gronie.


Po seansie na uczestników spotkania czeka darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3). 

 

Film Titane przeznaczony jest tylko dla widzów dorosłych.

 

 
BILETY: 13 zł  


O FILMIE: 

TITANE | TITANE
(Julia Ducournau) FR/BE 2021, 108’

MFF w Cannes 2021: Złota Palma, Queer Palm (nominacja)
MFF Nowe Horyzonty 2021: Udział w sekcji OPPO Pokazy galowe


Film Julii Ducournau zaczyna się od emocjonalnej eksplozji, po której napięcie nieustannie rośnie – aż do ostatniej sekundy tej zdumiewającej, atakującej wszystkie zmysły historii. Titane rozsadza ekran: demolując granice gatunków, włamując się do męskich filmowych fantazji, przebijając balon naszych oczekiwań. Alexia (fenomenalna Agathe Rousselle), posiadaczka tytanowych płytek, złych wspomnień i niezwykle ponętnego ciała, które nie ulega korozji, nie pozwala się lubić i nie daje się nie kochać. Jej życie jest jak rajd Paryż-Dakar: rozpaczliwie walczysz o przetrwanie i nigdy nie wiesz, co będzie za zakrętem. Może baśń? Może horror? Melodramat? Feministyczna przypowieść o wewnętrznej przemianie? Choć wydaje się to niemożliwe, w Titane spotyka się wyobraźnia Davida Cronenberga, Luca Bessona i Claire Denis. Ducournau bezbłędnie łączy pozornie odległe światy i stylistyki.
Opis MFF Nowe Horyzonty


Film prezentowany z polskimi i angielskimi napisami.


ZWIASTUN:

 

 

 

PARTNERZY: 

 

             

    

 

PATRONI:


        

   

Bookmark and Share

archiwum