kpb

studencki Nocny Klub Filmowy: Kurier francuski z Liberty, Kansas Evening Sun

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY #256:
KURIER FRANCUSKI Z LIBERTY, KANSAS EVENING SUN (reż. Wes Anderson)
czwartek, 25 listopada 2021, godz. 22.45
Kino Pod Baranami

 

 

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. W czwartek, 25 listopada, o godz. 22.45, na ekranie zagości najnowszy film czołowego ekscentryka współczesnego kina, Wesa Andersona: Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun. Projekcję poprzedzi wprowadzenie przygotowane przez jednego z widzów, a po seansie odbędzie się dyskusja. Bilety dla studentów tylko 12 zł!

W swoim najnowszym dziele Wes Anderson (Grand Budapest Hotel, Wyspa psów, Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom) składa hołd drukowanym mediom, na czele z kultowym czasopismem The New Yorker. Tytułowy Kurier Francuski to fikcyjny magazynowy dodatek poświęcony życiu intelektualnemu i kulturalnemu Francji, wydawany u schyłku lat 60. przez galerię genialnych amerykańskich emigrantów w miasteczku Ennui-Sur-Blasé na południu Francji.

W filmowej redakcji aż roi się od oryginalnych osobistości, a w dziele Wesa Andersona - od wielkich gwiazd! Na ekranie pojawią się m.in.: Tilda Swinton, Frances McDormand, Timothée Chalamet, Jeffrey Wright i Bill Murray.


Studencki Nocny Klub Filmowy to cykl stworzony specjalnie z myślą o poszukujących niezwykłych filmowych wrażeń studentach. To najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do całonocnej dyskusji w studenckim gronie.


Po seansie na uczestników spotkania czeka darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).

 

Posłuchaj reportażu UJOT FM o inauguracyjnym spotkaniu SNKF:

BILETY: 12 zł

 

O FILMIE:

KURIER FRANCUSKI Z LIBERTY, KANSAS EVENING SUN
| THE FRENCH DISPATCH
(Wes Anderson) DE/US 2021, 108'

MFF w Cannes - nominacja: Złota Palma - Udział w konkursie głównym (Wes Anderson), Oficjalna selekcja Festiwalu - Program (Wes Anderson)

Wes Anderson składa hołd drukowanym mediom, zwłaszcza czasopismu The New Yorker z jego legendarną listą autorów, wielkomiejską finezją i spektakularnym typograficznym layoutem. Tytułowy Kurier Francuski to fikcyjny magazynowy dodatek poświęcony życiu intelektualnemu i kulturalnemu Francji, wydawany u schyłku lat 60. przez galerię genialnych amerykańskich emigrantów w miasteczku Ennui-Sur-Blasé na południu Francji. Tilda Swinton gra tu krytyczkę sztuki JKL Berensen. Natomiast Frances McDormand to Lucinda Krementz, pisarka relacjonująca burzliwą rewolucję studencką, która wdaje się w romans z jej młodym przywódcą Zeffirellim (Timothée Chalamet). Z kolei Jeffrey Wright występuje jako krytyk sztuki, a Bill Murray to redaktor naczelny. Jest tu wszystko, czym rozkochał nas w sobie autor Rushmore i Genialnego klanu: zabójczo precyzyjnie skomponowane kadry, fantazyjność na poziomie wybitnych malarzy abstrakcjonistów, kapitalne role. Ale jest też coś więcej – ważne przesłanie! Anderson pokazuje, że opowiadanie historii to jedyny skuteczny sposób na zrozumienie chaotycznego świata.
Opis festiwalowy, American Film Festival

ZWIASTUN:

 

PARTNERZY: 

 

             

    

 

PATRONI:


        

   

Bookmark and Share

archiwum