kpb

Baranki w Pieluchach: Kurier francuski z Liberty, Kansas Evening Sun

BARANKI W PIELUCHACH
dla rodziców i malucha:
KURIER FRANCUSKI Z LIBERTY, KANSAS EVENING SUN
(reż. Wes Anderson)

czwartek, 25 listopada 2021, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

 

 

Zapraszamy rodziców wraz z niemowlakami na kolejny pokaz w ramach cyklu Baranki w Pieluchach. Tym razem na ekranie pojawi się najnowszy film czołowego ekscentryka współczesnego kina, Wesa Andersona: Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun.

 

Prezentowany na Festiwalu w Cannes film Kurier Francuski z Liberty, Kansas Evening Sun to najnowsze dzieło Wesa Andersona (Grand Budapest Hotel, Wyspa psów, Kochankowie z Księżyca. Moonrise Kingdom) w którym reżyser składa hołd drukowanym mediom, na czele z kultowym czasopismem The New Yorker. Tytułowy Kurier Francuski to fikcyjny magazynowy dodatek poświęcony życiu intelektualnemu i kulturalnemu Francji, wydawany u schyłku lat 60. przez galerię genialnych amerykańskich emigrantów w miasteczku Ennui-Sur-Blasé na południu Francji.

 

W filmowej redakcji aż roi się od oryginalnych osobistości, a w dziele Wesa Andersona - od wielkich gwiazd! Na ekranie pojawią się m.in.: Tilda Swinton, Frances McDormand, Timothée Chalamet, Jeffrey Wright i Bill Murray.

 

Baranki w Pieluchach to cykl seansów filmowych, na które mogą przyjść rodzice razem z niemowlakami. W czwartkowe przedpołudnia Kino Pod Baranami zaprasza do sali kinowej, dostosowanej do potrzeb maluchów. Podczas seansu na sali delikatnie świeci się światło, a dźwięk jest przyciszony. Nie trzeba się też martwić o ciężkie wózki - obsługa pomoże wnieść je na piętro.


BILETY: 15 zł
Dzieci uczestniczą w pokazie bezpłatnie.


UWAGA! ZBIERAJ PIELUCHY, WYGRYWAJ NAGRODY!
Kino Pod Baranami zachęca do kolekcjonowania biletów z pokazów cyklu Baranki w pieluchach! 5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny seans repertuarowy od wtorku do czwartku  w Kinie Pod Baranami!

 

Zachęcamy do zabrania własnych kocyków i poduszek - nie będą one dostępne w sali.

 

O FILMIE:

KURIER FRANCUSKI Z LIBERTY, KANSAS EVENING SUN
| THE FRENCH DISPATCH
(Wes Anderson) DE/US 2021, 108'

MFF w Cannes - nominacja: Złota Palma - Udział w konkursie głównym (Wes Anderson), Oficjalna selekcja Festiwalu - Program (Wes Anderson)

Wes Anderson składa hołd drukowanym mediom, zwłaszcza czasopismu The New Yorker z jego legendarną listą autorów, wielkomiejską finezją i spektakularnym typograficznym layoutem. Tytułowy Kurier Francuski to fikcyjny magazynowy dodatek poświęcony życiu intelektualnemu i kulturalnemu Francji, wydawany u schyłku lat 60. przez galerię genialnych amerykańskich emigrantów w miasteczku Ennui-Sur-Blasé na południu Francji. Tilda Swinton gra tu krytyczkę sztuki JKL Berensen. Natomiast Frances McDormand to Lucinda Krementz, pisarka relacjonująca burzliwą rewolucję studencką, która wdaje się w romans z jej młodym przywódcą Zeffirellim (Timothée Chalamet). Z kolei Jeffrey Wright występuje jako krytyk sztuki, a Bill Murray to redaktor naczelny. Jest tu wszystko, czym rozkochał nas w sobie autor Rushmore i Genialnego klanu: zabójczo precyzyjnie skomponowane kadry, fantazyjność na poziomie wybitnych malarzy abstrakcjonistów, kapitalne role. Ale jest też coś więcej – ważne przesłanie! Anderson pokazuje, że opowiadanie historii to jedyny skuteczny sposób na zrozumienie chaotycznego świata.
Opis festiwalowy, American Film Festival

 

ZWIASTUN:

 

 

 

 

 

 

PATRONI MEDIALNI:

              MiastoDzieci.pl

  CzasDzieci.pl   

    http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9332_0.jpg      

 

PARTNERZY:

                           
              

Bookmark and Share

archiwum