kpb

Baranki w Pieluchach: Spencer

BARANKI W PIELUCHACH
dla rodziców i malucha:
SPENCER (reż. Pablo Larrain)
czwartek, 11 listopada 2021, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

 

 

Zapraszamy rodziców wraz z niemowlakami na kolejny pokaz w ramach cyklu Baranki w Pieluchach. W czwartek 11 listopada, tradycyjnie o godzinie 11.00, na ekranie zagości biograficzny film Spencer Pablo Larraína, z Kristen Stewart w roli księżnej Diany.

 

W małżeństwo księżnej Diany i księcia Karola już dawno wkradł się chłód. Krążą pogłoski o ich romansach i możliwym rozwodzie. Świąteczny pobyt rodziny królewskiej w posiadłości Sandringham w hrabstwie Norfolk wyzwoli wyciszone spory i stłumione emocje.


Twórcą filmu Spencer jest chilijski reżyser i producent Pablo Larraín, który znany jest z niekonwencjonalnych filmowych biografii, które w sensie ściśle gatunkowym biografiami właściwie nie są. Również Spencer stanowi - jak informują widzów już napisy początkowe - „opowieść (bajkę) o prawdziwej tragedii”. Larraín nie oddziela mitu Diany od jej życia, a jednocześnie tworzy przejmującą wizję kobiety żyjącej pod wielką, miażdżącą presją.


Autorem scenariusz filmu jest Steven Knight, twórca serialu Peaky Blinders oraz takich produkcji jak Locke, Ugotowany, czy Niewidoczni (za których zdobył nominację do Oscara). W obsadzie znaleźli się: Kristen Stewart (saga Zmierzch, Sils Maria), Jack Farthing (Poldark – wichry losu), Timothy Spall (Pan Turner), Sally Hawkins (Kształt wody) oraz Sean Harris (Król).


Reżyser o filmie: Myślę, że Diana Spencer na zawsze zmieniła paradygmat wyidealizowanych ikon, które tworzy popkultura. To historia księżniczki, która postanowiła nie zostawać królową, bo pragnęła zbudować własną tożsamość. To bajka  przenicowana.

 

Baranki w Pieluchach to cykl seansów filmowych, na które mogą przyjść rodzice razem z niemowlakami. W czwartkowe przedpołudnia Kino Pod Baranami zaprasza do sali kinowej, dostosowanej do potrzeb maluchów. Podczas seansu na sali delikatnie świeci się światło, a dźwięk jest przyciszony. Nie trzeba się też martwić o ciężkie wózki - obsługa pomoże wnieść je na piętro.


BILETY: 15 zł
Dzieci uczestniczą w pokazie bezpłatnie.


UWAGA! ZBIERAJ PIELUCHY, WYGRYWAJ NAGRODY!
Kino Pod Baranami zachęca do kolekcjonowania biletów z pokazów cyklu Baranki w pieluchach! 5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny seans repertuarowy od wtorku do czwartku  w Kinie Pod Baranami!

 

Zachęcamy do zabrania własnych kocyków i poduszek - nie będą one dostępne w sali.

 

O FILMIE:

SPENCER | SPENCER
(Pablo Larrain) US 2021, 111'

MFF w Wenecji 2021 - nominacja: Złoty Lew - Udział w konkursie głównym (Pablo Larraín)
 

Wigilia 1991. W małżeństwo księżnej Diany i księcia Karola już dawno wkradł się chłód. Krążą pogłoski o ich romansach i możliwym rozwodzie. Jednak święta Bożego Narodzenia w królewskiej posiadłości Sandringham w hrabstwie Norfolk mają przynieść spokój i rozładowanie napięć. Obfitość jedzenia i picia, strzelanie i polowania – oto wypróbowane sposoby wyciszania sporów. Diana dobrze zna tę grę. W tym roku sprawy przybiorą jednak inny obrót…


Film w reżyserii Pabla Larraína (Jackie, Ema, El Club) zdobył wielkie uznanie na ostatnim MFF w Wenecji, a znakomity występ Kristen Stewart (saga Zmierzch, Sils Maria) w roli księżnej Diany zachwycił krytyków po obu stronach Atlantyku i wyniósł ją na sam szczyt Oscarowego rankingu.

 

 

ZWIASTUN:

 

 

 

 

 

 

PATRONI MEDIALNI:

              MiastoDzieci.pl

  CzasDzieci.pl   

    http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9332_0.jpg      

 

PARTNERZY:

                           
              

 

 

Bookmark and Share

archiwum