kpb

studencki Nocny Klub Filmowy: Ostatniej nocy w Soho

STUDENCKI NOCNY KLUB FILMOWY #254:
OSTATNIEJ NOCY W SOHO (reż. Edgar Wright)
czwartek, 4 listopada 2021, godz. 23.15
Kino Pod Baranami

 

 

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. W pierwszy czwartek listopada, o godzinie 23.15, na ekranie zagości stylowy thriller psychologiczny Ostatniej nocy w Soho - najnowszy film Edgara Wrighta (Baby Driver). W rolach głównych dwie wybitne aktorki młodego pokolenia: Thomasin McKenzie i Anya Taylor-Joy. Projekcję poprzedzi wprowadzenie przygotowane przez jednego z widzów, a po seansie odbędzie się dyskusja. Bilety dla studentów tylko 12 zł!

 

Ostatniej nocy w Soho to oryginalne połączenie komedii, thrillera, horroru oraz ogromnej miłości do popkultury. Główna bohaterka filmu, Ellie, zostaje przyjęta do londyńskiej szkoły mody w centrum Londynu. Zamiast akademika wynajmuje pokój na piętrze w rozpadającym się domu należącym do surowej pani Collins. Zatrzymane w czasie miejsce sprawia, że w snach dziewczyna przenosi się w przeszłość: do stylowego Soho lat 60. Jej podróże zaczynają jednak przyjmować coraz mroczniejszy obrót…


Pulsujący energią, światłem i znakomitą muzyką film Ostatniej nocy w Soho to kolejna niezwykła propozycja od reżysera Edgara Wrighta - twórcy takich tytułów jak Baby Driver, Scott Pilgrim kontra świat, Hot Fuzz – Ostre psy czy Wysyp żywych trupów.


W główne bohaterki wcielają się jedne z najbardziej utalentowanych aktorek młodego pokolenia: Thomasin McKenzie (Jojo Rabbit, Zatrzyj ślady) i Anya Taylor-Joy (Emma, serial Gambit królowej). Na dalszym planie towarzyszą im m.in. Diana Rigg (serial Gra o tron) i Matt Smith (seriale Doktor Who i The Crown).


Gospodarzem spotkania będzie Hanna Gumółka - studentka psychologii stosowanej i filologii słowiańskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim.

 

Film Ostatniej nocy w Soho zawiera kilka sekwencji z dynamicznymi efektami świetlnymi, które mogą oddziaływać na widzów z epilepsją fotogenną lub innymi uczuleniami na światło.

 

Studencki Nocny Klub Filmowy to cykl stworzony specjalnie z myślą o poszukujących niezwykłych filmowych wrażeń studentach. To najlepsze, najciekawsze i najbardziej kontrowersyjne filmy z bieżącego repertuaru, prowokujące do całonocnej dyskusji w studenckim gronie.


Po seansie na uczestników spotkania czeka darmowy drink w Klubie Betel (Pl. Szczepański 3).

 


BILETY: 12 zł

 

O FILMIE:

OSTATNIEJ NOCY W SOHO | LAST NIGHT IN SOHO
(Edgar Wright) GB 2021, 117'

Eloise to świeżo upieczona studentka mody, która właśnie przybyła do Londynu, aby rozpocząć swoją przyszłość. Dziewczyna ma jednak obsesję na punkcie przeszłości – tęskni za minionym wiekiem, zdesperowana, by doświadczyć Londynu lat 60-tych w całej okazałości. Jednak niesamowita wyobraźnia Eloise oznacza, że ​​może otrzymać szansę bardziej dosłownie, niż sądzi.

 

ZWIASTUN:

 

 

PARTNERZY: 

 

             

    

 

PATRONI:


        

   

Bookmark and Share

archiwum