kpb

Moje wspaniałe życie - premiera z udziałem twórców

MOJE WSPANIAŁE ŻYCIE
(reż. Łukasz Grzegorzek)

premiera z udziałem twórców
poniedziałek, 25 października 2021, godz. 20.15
Kino Pod Baranami

 

 

25 października, zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu Moje wspaniałe życie w reżyserii Łukasza Grzegorzka. W nowym obrazie autora filmów Kamper i Córka trenera występują Agata Buzek, Jacek Braciak i Adam Woronowicz. Po seansie odbędzie się spotkanie z twórcami: reżyserem Łukaszem Grzegorzkiem i aktorką Wiktorią Wolańską.


Może i wspaniałe, ale czy na pewno moje? Z takim pytaniem mierzy się Joanna (w tej roli Agata Buzek), bohaterka ciepłego i dowcipnego filmu Łukasza Grzegorzka. Kobieta już od dawna nie czuje się sobą. Czy jednak wystarczy jej odwagi, by się zbuntować, zatrząść posadami małżeństwa, stracić reputację i sięgnąć po to, na czym naprawdę jej zależy?


W nakreślonej z empatią i fenomenalnie zagranej przez Agatę Buzek postaci przejrzy się mnóstwo kobiet, które złożyły kawałek siebie na ołtarzu cudzych oczekiwań. O sile filmu decyduje jednak nie tylko charyzma „Jo”, ale także fantastyczny aktorski trójkąt. Agata Buzek, Jacek Braciak i Adam Woronowicz sprawiają, że nie ma w Moim wspaniałym życiu postaci, za którą widz nie trzymałby kciuków.


Rozgrywający się w prowincjonalnej, malowniczej Nysie film przypomina, że prawdziwe życie nie jest gdzie indziej, tylko wszędzie tam, gdzie próbujemy być szczęśliwi na własnych warunkach.


W tworzenie filmu zaangażowane były trzy wyjątkowe muzyczne osobowości: na ekranie pojawia się legendarny czeski bard, Jaromir Nohavica, muzykę do filmu skomponował Piotr ‘Emade’ Waglewski, a promującą Moje wspaniałe życie piosenkę Pięć minut łez wykonuje Ralph Kaminski.


Po filmie odbędzie się spotkanie z reżyserem, Łukaszem Grzegorzkiem i aktorką Wiktorią Wolańską, które poprowadzi dziennikarka filmowa Dagmara Romanowska.

 

ŁUKASZ GRZEGORZEK ZAPRASZA NA POKAZ:

 


Premiera filmu: 29 października 2021.

 

BILETY:
24 zł
(normalny)
17 zł (ulgowy)
16 zł (klubowy/senior)

 

Zapraszamy również na naszą platformę e-kinopodbaranami.pl, gdzie dostępny jest poprzedni film Łukasza Grzegorzka: pełna dyskretnego humoru Córka trenera, czule portretująca skomplikowane relacje rodzinne. 

 

 

O FILMIE:
 
MOJE WSPANIAŁE ŻYCIE | MY WONDERFUL LIFE
(Łukasz Grzegorzek) PL 2021, 100’

FPFF w Gdyni 2021: Złote Lwy (Najlepszy reżyser: Łukasz Grzegorzek), Udział w konkursie głównym
Mastercard Off Camera 2021: Konkurs Polskich Filmów Fabularnych - Najlepsza rola żeńska (Agata Buzek), Najlepsza rola męska (Jacek Braciak)


Troskliwa córka, wyluzowana matka, lubiana nauczycielka, żona, z którą można konie kraść – Joanna – w każdej z tych ról wypada doskonale. I w żadnej z nich od dawna nie czuje się sobą. Dlatego prowadzi podwójne życie, ma tajemnicę, którą nie dzieli się z nikim. Bo gdyby ktoś się dowiedział, byłby to koniec wszystkiego, co w jej świecie wydaje się takie "wspaniałe". To historia kobiety, która nie chce być już grzeczną dziewczynką. Czy jednak wystarczy jej odwagi, by się zbuntować, zatrząść posadami małżeństwa, stracić reputację i sięgnąć po to, na czym naprawdę jej zależy?


Film prezentowany z angielskimi napisami.

 


ZWIASTUN:

 

 

 

PARTNERZY:

 

Bookmark and Share

archiwum