kpb

Baranki w pieluchach - Rysa

Zapraszamy na pokaz z cyklu: Baranki w pieluchach, dla mamy i malucha!

Raz w tygodniu pokazujemy atrakcyjny, ambitny film, na który rodzice mogą przyjść wraz ze swoimi pociechami. Prezentujemy filmy premierowo goszczące na naszych ekranach.

Aby zapewnić naszym specjalnym gościom maksymalny komfort filmy są wyświetlane przy słabo wyciemnionej sali oraz z dźwiękiem odpowiednio przyciszonym. Poza tym, świadomi niewygody towarzyszącej wyjściu z maluchem na drugie piętro, gwarantujemy, że nasza obsługa dołoży wszelkich starań, aby ten problem nie zaprzątał głowy naszych Widzów!

25 września
zapraszamy na pokaz filmu RYSA!

BILETY: tylko 10 zł!
czwartek, 25 września, godz. 11.00

RYSA | RYSA
reż. Michał Rosa, Polska 2008, 95'

Jeden z faworytów zbliżającego się festiwalu w Gdyni! Nowy film Michała Rosy, autora Farby i Co słonko widziało, nakręcony w Krakowie.

Joanna (Jadwiga Jankowska-Cieślak) i Jan (Krzysztof Stroiński) są kochającym się małżeństwem z wieloletnim stażem. Pewnego dnia Joanna dostaje od "życzliwego nieznajomego" informację o rzekomej podłości, której dopuścił się w przeszłości jej mąż. Niepotwierdzone podejrzenia stopniowo kładą się cieniem na ich związku.

Rysa, obok 11 innych tytułów z całego świata, zakwalifikowała się do prestiżowej sekcji Venice Days 65. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Będzie też pokazywana w oficjalnej selekcji MFF w Pusan i MFF w Salonikach.

Michał Rosa o filmie: To bardzo prosta historia. I z tradycjami. On i Ona, żyją ze sobą wiele lat w szczęściu i radości. Nie zawsze było dobrze, nie zawsze dostatnio, ale wspomagając się wzajem wytrwali w szacunku dla siebie i powadze u innych. I raptem pojawia się cień - zdarzenie mające swe źródła przed laty, jeszcze zanim się poznali - rysa na lśniącej powierzchni. Grzech pierworodny, który powracającą falą uderza w ich związek, osłabia go i niszczy.

Rysa jest bardzo dobrą produkcją, nastrojem nieco przypominającą 4 miesiące, 3 tygodnie i 2 dni. Film niełatwy, poruszający i pobudzający do myślenia i zadawania pytań - spora szansa na międzynarodową karierę. Tomasz Piętowski, Stopklatka.pl


Cykl poleca:Klub Kangura

Młyn Fitness
Bookmark and Share

archiwum