kpb

SMAK - Spotkania Młodych Amatorów Kina: Diuna

SMAK, czyli Spotkania Młodych Amatorów Kina:
DIUNA (reż. Denis Villeneuve)
sobota, 23 października 2021, godz. 10.00
Kino Pod Baranami

 

 
23 października, zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych na drugi w bieżącym roku szkolnym pokaz w ramach cyklu Spotkań Młodych Amatorów Kina - dyskusyjnego klubu filmowego dla młodzieży. Na ekranie zagości długo oczekiwana, widowiskowa Diuna w reżyserii Denisa Villeneuve’a – twórcy Blade Runnera 2049 i Sicario. W obsadzie filmu m.in.: Timothée Chalamet, Zendaya, Jason Momoa i Oscar Isaac. Pokaz poprzedzi prelekcja przygotowana przez jednego z widzów, a po seansie odbędzie się dyskusja. Bilety dla uczniów: 12 zł.


Wraz z początkiem roku szkolnego w naszym Kinie rozpoczął się nowy sezon SMAKu – Spotkań Młodych Amatorów Kina. Uczestnicy pierwszego spotkania zmierzyli się z polską komedią kryminalną Najmro. Kocha, kradnie, szanuje, której brawurowy styl i atrakcyjna forma spotkały się z aprobatą uczestników pokazu.


W czasie kolejnego SMAKu licealiści zobaczą długo oczekiwaną superprodukcję Diuna, opartą na kultowej powieści Franka Herberta. Reżyserem filmu jest Kanadyjczyk Denis Villeneuve, który zdążył już olśnić globalną publiczność swoim pełnym rozmachu, autorskim stylem, za sprawą wcześniejszych filmów takich jak: Blade Runner 2029, Nowy początek czy Sicario.


W rolach głównych w Diunie wystąpiły młode gwiazdy: Timothée Chalamet i Zendaya oraz doświadczeni aktorzy (m.in. Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Josh Brolin, Stellan Skarsgård).
 

Gospodarzem spotkania wokół Diuny będzie Kamil Żurakowski - maturzysta, uczeń XXIV Liceum Ogólnokształcącego Im. Jana Pawła II w Krakowie. Wierny i aktywny uczestnik SMAKu - nie opuścił żadnego spotkania!


SMAK to dyskusyjny klub filmowy, w którym kochający kino uczniowie szkół ponadpodstawowych mogą oglądać premierowe filmy, a po seansie - w luźnej atmosferze - dyskutować o tym, co zobaczyli. Każdemu filmowi towarzyszy wprowadzenie przygotowane przez jednego z uczestników, a całe wydarzenie wieńczy rozmowa na temat obejrzanego filmu.
 

Bilety dla uczniów: 12 zł


ZIELONA KARTA UCZNIA
 
Za każdy zakupiony bilet na dowolny seans w Kinie Pod Baranami przysługuje 1 stempel na Zielonej Karcie Ucznia (do odebrania w kasie Kina). Pięć stempli to jedna darmowa wejściówka na wybrany film. Karta jest ważna razem z aktualną legitymacją szkolną.
 

O FILMIE:
 
DIUNA | DUNE
(Denis Villeneuve) US/CA 2021, 155’

Diuna opowiada historię niezwykłej, pełnej przygód i emocji podróży Paula Atrydy. Temu genialnemu i utalentowanemu młodemu człowiekowi pisane jest wspaniałe przeznaczenie, którego on sam nie jest w stanie pojąć. Najpierw jednak Paul musi się udać na najbardziej niebezpieczną planetę we wszechświecie, żeby ratować rodzinę i rodaków. Na planecie wybucha zażarty konflikt o dostęp do niewystępującej nigdzie indziej, najcenniejszej ze znanych substancji. Wyzwala ona w ludziach ich największy potencjał. Ale wojnę przetrwają tylko ci, którzy pokonają swój strach.

 

 

ZWIASTUN:

 

 

PARTNERZY:

 

Bookmark and Share

archiwum