kpb

Spotkanie Filozoficzne: Nowy porządek (przedpremierowo!)

SPOTKANIE FILOZOFICZNE
Nowy porządek (reż. Michel Franco)
- pokaz przedpremierowy z dyskusją
środa, 6 października 2021, godz. 20.15
Kino Pod Baranami

 

 

W środę, 6 października zapraszamy na kolejny seans w ramach cyklu Spotkań Filozoficznych. Na ekranie - przedpremierowo - szokujący Nowy porządek Michela Franco, wyróżniony Srebrnym Lwem na Festiwalu w Wenecji.  Po seansie odbędzie się dyskusja, którą poprowadzi filozofka Anna Piskorska.

 
Mocny jak zadany niespodziewanie cios, kipiący od gniewu jak uliczny tłum, wciągający niczym polityczna intryga – Nowy porządek to wbijająca w fotel mieszanka thrillera i dramatu roztaczająca szokującą wizję najbliższej przyszłości.


Nowy porządek to prowokacyjny obraz świata ogarniętego rewolucją. Wystawne wesele przemienia się w wizji Michela Franco w brutalną walkę klas, która z każdą chwilą przybiera na sile. Meksykański reżyser, znany dotychczas przede wszystkim jako twórca intymnych i poruszających opowieści (Opiekun, Pragnienie miłości) ukazuje w Nowym porządku swoje drugie, drapieżne oblicze.


Po seansie odbędzie się dyskusja inspirowana filmem, którą poprowadzi mgr Anna Piskorska z Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Jagiellońskiego.


Film Nowy porządek zostanie zaprezentowany w ramach cyklu Spotkań Filozoficznych, będących okazją do rozmowy o filozofii, kulturze i kinie. Celem spotkań jest spojrzenie na najnowsze światowe premiery z pogłębionej perspektywy.


Premiera filmu: 15 października 2021


BILETY:
24 zł (normalny)
17 zł (ulgowy)
16 zł (klubowy/senior)

 

PRASA O FILMIE:
 
Dynamiczne i brutalne kino, które nie pozostawia złudzeń.
Variety


Nowy porządek jako wezwanie do sprawiedliwego podziału pieniędzy oraz władzy jest aktualny i bardzo niepokojący.
The Hollywood Reporter


Przejmujące świadectwo szaleństwa współczesności, od którego nie można oderwać oczu.
Toronto Star


Nowy porządek bardzo skutecznie przekonuje, że prawdziwa rewolucja może być paskudna, przerażająca i niehollywoodzka – i że nadchodzi.
The Guardian

 


O FILMIE:
 
NOWY PORZĄDEK | NUEVO ORDEN
(Michel Franco) MX/FR 2020, 86’

MFF w Wenecji 2020 - wygrana: Srebrny Lew - Wielka nagroda Jury (Michel Franco)
MFF w Wenecji 2020 - nominacja: Złoty Lew - Udział w konkursie głównym (Michel Franco)
MFF Nowe Horyzonty 2020 - nominacja: Pokazy Galowe - Udział w sekcji (Michel Franco)


Zdobywca Srebrnego Lwa – Nagrody Jury na festiwalu w Wenecji przewiduje jutrzejsze konsekwencje dzisiejszych napięć. Pogłębiające się nierówności, pęczniejące bańki bogactwa pośród morza desperacji, frustracji i nędzy muszą doprowadzić do kryzysu i Nowy porządek rozpoczyna się właśnie w momencie, w którym biedni występują przeciw bogatym, kolorowi przeciw białym, wojsko przeciw społeczeństwu, a ulice bierze we władanie chaos.


Ten potężny wstrząs reżyser obserwuje z perspektywy rodziny milionerów, którzy w posiadłości na obrzeżach miasta Meksyk organizują wesele córki. Rozbawiona elita za późno dostrzeże niebezpieczeństwo, zakradające się niepostrzeżenie, jak włamywacze, którzy zaraz rozbiją zabawę. Czy ci, co przyszli wyrównać stulecia krzywd, będą mieć litość chociaż dla tych, którzy kiedyś okazali im serce? I kto, na ruinach upadającego systemu, zbuduje „Nowy porządek”?

 

ZWIASTUN:

 

 

 

PATRONAT MEDIALNY:
Magazyn Filozofuj!

 

 

PARTNERZY:

 

Bookmark and Share

archiwum