kpb

Baranki w Pieluchach: Żeby nie było śladów

BARANKI W PIELUCHACH
dla rodziców i malucha:
ŻEBY NIE BYŁO ŚLADÓW (reż.
Jan P. Matuszyński)
czwartek, 7 października 2021, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

 

 

Zapraszamy rodziców wraz z niemowlakami na pokazy w ramach cyklu Baranki w Pieluchach. W czwartek 7 października, tradycyjnie o godzinie 11.00, na ekranie pojawi się Żeby nie było śladów - poruszająca opowieść o śmierci Grzegorza Przemyka, w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego, twórcy obsypanej nagrodami Ostatniej rodziny.

 
Prezentowane na Festiwalu w Wenecji i wyróżnione wieloma nagrodami na Festiwalu w Gdyni Żeby nie było śladów skupia się na losach Grzegorza Przemyka - młodego mężczyzny, który 12 maja 1983 roku został pobity na śmierć przez patrol milicji. Po tym przerażającym zdarzeniu, 23-letni Jerzy Popiela, naoczny świadek, rozpoczyna nierówną walkę o skazanie sprawców. Mimo, że staje się najbardziej poszukiwaną osobą w kraju, ale nie rezygnuje z prób ujawnienia prawdy.


Film Żeby nie było śladów został oparty na bestsellerowym, nagrodzonym Literacką Nagrodą NIKE reportażu Cezarego Łazarewicza Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka. Reżyserem jest Jan P. Matuszyński – twórca obsypanej na całym świecie nagrodami Ostatniej Rodziny i serialu Król. W obsadzie filmu znaleźli się Tomasz Ziętek i Sandra Korzeniak oraz Mateusz Górski jako Grzegorz Przemyk. Ponadto na ekranie m.in. Jacek Braciak, Agnieszka Grochowska, Robert Więckiewicz, Tomasz Kot i Aleksandra Konieczna.

 

Baranki w Pieluchach to cykl seansów filmowych, na które mogą przyjść rodzice razem z niemowlakami. W czwartkowe przedpołudnia Kino Pod Baranami zaprasza do sali kinowej, dostosowanej do potrzeb maluchów. Podczas seansu na sali delikatnie świeci się światło, a dźwięk jest przyciszony. Nie trzeba się też martwić o ciężkie wózki - obsługa pomoże wnieść je na piętro.


BILETY: 15 zł
Dzieci uczestniczą w pokazie bezpłatnie.


UWAGA! ZBIERAJ PIELUCHY, WYGRYWAJ NAGRODY!
Kino Pod Baranami zachęca do kolekcjonowania biletów z pokazów cyklu Baranki w pieluchach! 5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny seans repertuarowy od wtorku do czwartku  w Kinie Pod Baranami!


Pokazy odbywają się z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. W sali dostępna jest jedynie część miejsc, a widzowie zajmują fotele zachowując odpowiednie odległości od siebie. Podczas całego pobytu w kinie widzowie zobowiązani do zasłaniania ust i nosa. Na terenie kina rozmieszczone są punkty do dezynfekcji rąk, a sale są wietrzone i dezynfekowane między seansami.

 
Zachęcamy do zabrania własnych kocyków i poduszek - nie będą one dostępne w sali.

 

O FILMIE:

ŻEBY NIE BYŁO ŚLADÓW | ŻEBY NIE BYŁO ŚLADÓW
(Jan P. Matuszyński) PL 2021, 160’

MFF w Wenecji 2021 - nominacja: Złoty Lew - Udział w konkursie głównym (Jan P. Matuszyński)
Złote Lwy 2021 - wygrana: Nagroda indywidualna - Najlepsza scenografia (Paweł Jarzębski), Srebrne Lwy - Zdobywca (Aneta Hickinbotham, Jan P. Matuszyński, Leszek Bodzak), Nagroda Specjalna - Nagroda festiwali i przeglądów filmu polskiego za granicą (Jan P. Matuszyński)
Złote Lwy 2021 - nominacja: Udział w konkursie głównym (Jan P. Matuszyński)
MFF Nowe Horyzonty 2021: OPPO Pokazy galowe - Udział w sekcji (Łukasz Grzegorzek)


Polska, 1983 roku. W kraju wciąż obowiązuje, mimo zawieszenia, wprowadzony przez komunistyczne władze stan wojenny, mający na celu zduszenie solidarnościowej opozycji. 12 maja Grzegorz Przemyk, syn opozycyjnej poetki Barbary Sadowskiej, zostaje zatrzymany i ciężko pobity przez patrol milicyjny. Przemyk umiera po dwóch dniach agonii. Jedynym świadkiem śmiertelnego pobicia jest jeden z kolegów Grzegorza, Jurek Popiel, który decyduje się walczyć o sprawiedliwość i złożyć obciążające milicjantów zeznania.


ZWIASTUN:

 

 

 

 

 

 

PATRONI MEDIALNI:

              MiastoDzieci.pl

  CzasDzieci.pl   

    http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9332_0.jpg      

 

PARTNERZY:

                           
              

 

 

 

Bookmark and Share

archiwum