kpb

Krafftówna w krainie czarów - pokaz w ramach przeglądu najlepszych polskich filmów dokumentalnych (MOS)

KRAFFTÓWNA W KRAINIE CZARÓW
(reż. Maciej Kowalewski, Piotr Konstantinow)

pokaz w ramach przeglądu
najlepszych polskich filmów dokumentalnych

sobota, 16 października 2021, godz. 17.00
Małopolski Ogród Sztuki

 

 


16 października, zapraszamy do Naszej sali kinowej w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (ul. Rajska 12) na pokaz filmu dokumentalnego Krafftówna w krainie czarów - kreacyjnego portretu wybitnej polskiej aktorki, Barbary Krafftówny.  Seans odbędzie się w ramach przeglądu polskich dokumentów, organizowanego przez Krakowską Fundację Filmową.


Reżyserzy filmu Krafftówna w krainie czarów, Maciej Kowalewski i Piotr Konstantinow, zabierają widza w podróż do krainy wyobraźni. Tworzą obraz życia i twórczości słynnej polskiej aktorki, a zarazem snują baśniową opowieść, pełną blasków i cieni.


Bohaterka filmu, Barbara Krafftówna, niczym Alicja z powieści Lewisa Carrolla, przeprowadza widza na drugą stronę lustra. Odkrywa świat, którego nie ma. Główną narracją filmu są monologi wewnętrzne bohaterki – intymne, emocjonalne, nawiązujące do do najwybitniejszej filmowej roli Krafftówny w filmie Jak być kochaną Wojciecha Jerzego Haasa.


Film Krafftówna w krainie czarów, zostanie zaprezentowany w ramach przeglądu najlepszych polskich filmów dokumentalnych, organizowanego przez Krakowską Fundację Filmową w krakowskich kinach studyjnych. W listopadzie w naszym Kinie pojawi się jeszcze ekologiczny film Nature is my Homeland, a miesiąc później @miriamprompoland - wnikliwa obserwacja życia pewnej nietypowej krakowskiej rodziny.

 

Pokaz filmu Krafftówna w krainie czarów odbędzie się w Naszej sali kinowej w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (ul. Rajska 12).

 


BILETY: 10 zł

 


O FILMIE:

KRAFFTÓWNA W KRAINIE CZARÓW | AN ACTRESS IN WONDERLAND
(Maciej Kowalewski, Piotr Konstantinow) PL 2021, 83' (film dokumentalny)

„Zawsze była we mnie ciekawość, żeby zajrzeć dalej” – wyznaje jedna z najwspanialszych polskich aktorek. Wraz z Barbarą Krafftówną odwiedzamy jej magiczną krainę. Zamieszkują ją duchy przeszłości, Starsi Panowie, lecz nade wszystko niezapomniane kreacje teatralne, serialowe i filmowe. Swoim charakterystycznym głosem bohaterka snuje intymną gawędę, w której bogate doświadczenia kobiety i artystki spotykają się z wiecznie żywą wyobraźnią małej dziewczynki, a jej własne słowa przenikają się z fragmentami ról.


Film prezentowany z angielskimi napisami.

 


POZOSTAŁE POKAZY W RAMACH PRZEGLĄDU:

LISTOPAD
NATURE IS MY HOMELAND | NATURE IS MY HOMELAND
(Marek Gajczak) PL 2021, 54'
Film prezentowany z napisami w języku angielskim.

GRUDZIEŃ
@MIRIAMPROMPOLAND
| @MIRIAMPROMPOLAND
(Piotr Szczepański) PL 2021, 77’
Film prezentowany z napisami w języku angielskim.

 

 

SPOT:

 

 

 

PATRONAT MEDIALNY:

Bookmark and Share

archiwum