kpb

Sound of Metal - pokaz dla studentów z dyskusją

SOUND OF METAL
 (reż. Darius Marder)

pokaz dla studentów z dyskusją
wtorek, 28 września 2021, godz. 21.15
Kino Pod Baranami

 

 

28 września, wspólnie z Krakowskim oddziałem Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA zapraszamy studentów na wieczorny pokaz oscarowego filmu Sound of Metal, opowiadającego o tracącym słuch perkusiście. Projekcję poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.


W centrum Sound of Metal znajduje się Ruben (w tej roli hipnotyzujący Riz Ahmed) - utalentowany perkusista, który pewnego dnia otrzymuje diagnozę brzmiącą jak wyrok. Mężczyzna doznaje nieodwracalnej i postępującej utraty słuchu, która uniemożliwia mu dalszą karierę. Wspierany przez swoją dziewczynę Lu (przejmująca Olivia Cooke), przerażony Ruben staje w obliczu ogromnego wyzwania: będzie musiał całkowicie zmienić swoje dotychczasowe życie.


Sound of Metal to film, w którym szczególną rolę gra dźwięk. To poruszająca podróż od przytłaczającego hałasu metalowych koncertów do ciszy, w jakiej powoli pogrąża się Ruben. Reżyser Darius Marder pomysłowo skraca dystans między widzem a głównym bohaterem. Sięga po wszelkie środki oddające sposób postrzegania świata przez tracącego słuch Rubena, dzięki czemu Sound of Metal to film skrajnie immersyjny, uniemożliwiający pozostanie obojętnym wobec opowiadanej na ekranie historii.


Pokaz filmu Sound of Metal poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.


Organizatorzy zapraszają do udziału w wydarzeniu studentów kierunku lekarskiego Collegium Medicum UJ oraz studentów wszystkich innych kierunków, zainteresowanych filmem i poruszaną w nim tematyką.


W trakcie wydarzenia, wszyscy widzowie zostaną zaproszeni do udziału w pokazach Nocnego Studenckiego Klubu Filmowego. Inauguracja nowego sezonu cyklu już na początku października!


BILETY dla studentów: 12 zł
 

O FILMIE:

SOUND OF METAL | SOUND OF METAL
(Darius Marder) US 2019, 120’

Oscary 2021 - wygrana: Najlepszy montaż, Najlepszy dźwięk
Oscary 2021 - nominacje: Najlepszy film, Najlepszy aktor (Riz Ahmed), Najlepszy aktor drugoplanowy (Paul Raci), Najlepszy scenariusz oryginalny, Najlepsza muzyka filmowa
Nominacja do Złotych Globów 2021: Najlepszy aktor w dramacie (Riz Ahmed)
Satelity 2021: Najlepszy aktor w dramacie (Riz Ahmed), Najlepszy dźwięk


Poruszająca, pełna emocji opowieść o losach pary, która z dnia na dzień musi zmierzyć się z wyzwaniem bezpowrotnie zmieniającym ich życie. W rolach głównych znakomici Riz Ahmed i Olivia Cooke, a jednym z twórców filmu jest Derek Cianfrance, reżyser Blue Valentine.


Mają tylko siebie i muzykę. Ruben jest pełnym pasji perkusistą, a Lu przebojową wokalistką. Gdy ruszają w trasę koncertową, a marzenie o wydaniu debiutanckiej płyty jest na wyciągnięcie ręki, Ruben z dnia na dzień zaczyna tracić słuch. W jednej chwili życie, które dotąd znał i kochał, lega w gruzach, a przyszłość staje się wielką niewiadomą. Jego dziewczyna Lu nie daje jednak za wygraną i postanawia zrobić wszystko, by uratować Rubena i to, co ich dotąd łączyło.


ZWIASTUN:

 

 

 

PATRONAT MEDIALNY:

Bookmark and Share

archiwum