kpb

Dojrzałe Kino: Najmro. Kocha, kradnie, szanuje

środa, 29 września 2021, godz. 11.00

 

 

Zapraszamy seniorów na kolejne spotkanie w ramach cyklu Dojrzałe Kino. W środę, 29 września, o godzinie 11.00, na ekranie pojawi się polska komedia akcji Najmro. Kocha, kradnie, szanuje, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z życia Zdzisława Najmrodzkiego, legendarnego celebryty półświatka. W filmie występuje plejada polskich gwiazd: Dawid Ogrodnik, Robert Więckiewicz, Jakub Gierszał, Rafał Zawierucha i Olga Bołądź. Projekcję tradycyjnie poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.

 

Rywalizująca w Konkursie Głównym tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni komedia sensacyjna Najmro. Kocha, kradnie, szanuje, została luźno oparta na prawdziwych losach Zdzisława Najmrodzkiego - najsłynniejszego przestępcy PRL, który 29 razy wymykał się organom ścigania.


Zależało nam na zbudowaniu postaci głównego bohatera w podobnym duchu jak w Wilku z Wall Street czy w Złap mnie, jeśli potrafisz. Nie chcieliśmy tworzyć dosłownej biografii Najmrodzkiego. Odbiliśmy się od najciekawszych faktów z jego życia dodając wydarzenia, które ubarwiły filmową rzeczywistość – mówi reżyser filmu Mateusz Rakowicz.

 

Tytułowy Najmro - grany przez Dawida Ogrodnika - wraz ze swoją ferajną napada na Pewexy, żeby żyć kolorowo w czasach, w których wszystko jest szare lub zakazane. Nade wszystko kocha wolność i dobrą zabawę, jednak pewnego dnia na jego drodze pojawia się fascynująca kobieta - a wraz z nią szansa na zupełnie nowe życie.

 

Dawidowi Ogrodnikowi na ekranie partnerują Robert Więckiewicz, Jakub Gierszał, Rafał Zawierucha, Olga Bołądź oraz debiutująca na wielkim ekranie Masza Wągrocka, znana z serialu Król.

 

Gospodynią spotkania wokół filmu Najmro. Kocha, kradnie, szanuje będzie red. Maria Malatyńska. Pokaz zostanie poprzedzony prelekcją, a po seansie odbędzie się dyskusja.


Pokazy odbywają się z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. W sali dostępna jest jedynie część miejsc, a widzowie zajmują fotele zachowując odpowiednie odległości od siebie. Podczas całego pobytu w kinie widzowie zobowiązani do zasłaniania ust i nosa. Na terenie kina rozmieszczone są punkty do dezynfekcji rąk, a sale są wietrzone i dezynfekowane między seansami.


BILETY dla seniorów: 16 zł

 

O FILMIE:

NAJMRO. KOCHA, KRADNIE, SZANUJE | NAJMRO. KOCHA, KRADNIE, SZANUJE
(Mateusz Rakowicz) PL 2021, 96’

FPFF w Gdyni 2021: Udział w Konkursie Głównym


Najmro. Kocha, kradnie, szanuje to komedia akcji inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z życia Zdzisława Najmrodzkiego, legendarnego celebryty półświatka, który ośmieszał władze PRL, wymykając się 29 razy organom ścigania.


Kobiety go kochały, a mężczyźni podziwiali. Milicja dawała za głowę Najmrodzkiego milionowe nagrody, a jego brawurowe wyczyny śledziła cała Polska. W filmie Najmro wraz ze swoją ferajną obrabia Pewexy, żeby żyć kolorowo w czasach, w których wszystko jest szare i zakazane. Ponad wszystko kocha wolność i dobrą zabawę. Żyje w świecie najpiękniejszych kobiet, najszybszych samochodów i wielkich pieniędzy, ale poznaje dziewczynę, dla której chce wszystko zmienić. Tylko czy będzie potrafił?

 

Film prezentowany z angielskimi napisami.

 

ZWIASTUN:

 

 

 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

    

 

 

 

 

 

 

 

 


Bookmark and Share

archiwum