kpb

Baranki Dzieciom: Baranki i Florka - pokaz bajek i warsztaty plastyczne

BARANKI DZIECIOM:
BARANKI I FLORKA
- pokaz bajek i warsztaty plastyczne
niedziela, 19 września 2021, g. 11.00
Kino Pod Baranami

 


Zapraszamy najmłodszych widzów na kolejną odsłonę cyklu Baranki Dzieciom. W programie pokaz czterech odcinków polskiego serialu animowanego Pamiętniki Florki, opowiadającego o codziennych przygodach pewnej bystrej ryjówki. Po seansie, mali widzowie wezmą udział w warsztatach plastycznych, które poprowadzi edukatorka artystyczna, Joanna Żyłowska.


Pamiętniki Florki to polski serial animowany, który pokazuje świat z perspektywy kilkuletniego dziecka. Główna bohaterka, mała ryjówka Florka jest pilną obserwatorką rzeczywistości. Nie do końca wierzy wyjaśnieniom dorosłych, więc sprawdza wszystko sama i oczywiście dochodzi do własnych wniosków - niekoniecznie słusznych, ale zawsze bardzo nowatorskich. Jak każdy maluch dziwi się najprostszym zjawiskom, jednocześnie ucząc się je rozumieć i nazywać; oswaja swoje emocje - strach, zazdrość, zachwyt, rozczarowanie czy wstyd. Ważną rolę w serialu pełni dom rodzinny - ostoja bezpieczeństwa i spokoju - chociaż rodzice Florki nie zawsze wykazują odpowiednie zainteresowanie problemami córki, a czasem wręcz ich nie rozumieją. Jedna rzecz jest jednak niezmienna - Florka czuje się kochana, co daje jej siłę i wiarę w siebie, a także odwagę do zadawania pytań i pozwala nie zrażać się częstym brakiem odpowiedzi.


BILETY: 12 zł


POKAZ BAJEK (czas trwania: 40’)

PAMIĘTNIKI FLORKI – zestaw bajek
(varia) PL 2014, ok. 40’
 
Odcinki: POWAŻNA SPRAWA | CZAS | DOBRY PRZYKŁAD | BALET

 

WARSZTATY PLASTYCZNE (czas trwania: 40’)

Warsztaty plastyczne poprowadzi Joanna Żyłowska - projektantka i pedagog, absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Prowadzi otwartą 'Pracownię wytwory' mieszczącą się w samym sercu Krakowa.

 

 

 

PATRONAT MEDIALNY:


Bookmark and Share

archiwum