kpb

Baranki w Pieluchach: Teściowie

BARANKI W PIELUCHACH
dla rodziców i malucha:

TEŚCIOWIE (reż. Kuba Michalczuk)
czwartek, 16 września 2021, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

 

 

Po wakacyjnej przerwie ponownie zapraszamy rodziców wraz z niemowlakami na pokazy w ramach cyklu Baranki w Pieluchach. W czwartek, 16 września, tradycyjnie o godzinie 11.00, na ekranie pojawi się polska komedia Teściowie z gwiazdorską obsadą, w której znaleźli się: Maja Ostaszewska, Maciej Dorociński, Adam Woronowicz i Izabela Kuna.


Baranki w Pieluchach to cykl seansów filmowych, na które mogą przyjść rodzice razem z niemowlakami. W czwartkowe przedpołudnia zapraszamy do Naszej sali kinowej, dostosowanej do potrzeb maluchów. Podczas seansu na sali delikatnie świeci się światło, a dźwięk jest przyciszony. Nie trzeba się też martwić o ciężkie wózki - obsługa pomoże wnieść je na piętro.


W czwartek, 16 września, o godz. 11.00, w ramach cyklu zostanie zaprezentowany film Teściowie, debiutującego reżysera, Kuby Michalczuka.


Film opowiada historię wesela, które… nigdy się nie odbyło. Wystawne przyjęcie dopięte jest na ostatni guzik - brak jedynie państwa młodych, którzy w ostatnim momencie zrezygnowali z zawarcia związku małżeńskiego. Na placu boju zostają tytułowi teściowie, będący reprezentantami dwóch, kompletnie odmiennych światów.


Scenariusz filmu został oparty na sztuce teatralnej Wstyd autorstwa uznanego dramaturga Marka Modzelewskiego, która była wystawiana w warszawskim Teatrze Współczesnym. W obsadzie Teściów znaleźli się: Maja Ostaszewska, Maciej Dorociński, Adam Woronowicz i Izabela Kuna.


REŻYSER O FILMIE:

Śmieszne i intrygujące postaci, narastające w lawinowym tempie konflikty i tajemnica nieudanego ślubu sprawiały, że już na poziomie scenariusza bawiłem się świetnie. Mając w głowie naszą niesamowitą obsadę, od razu wizualizowałem sobie gęste od słownych szermierek sceny. (...) Nie jest to kolejna komedia romantyczna, ale błyskotliwa obserwacja społeczna. W tym filmie śmiejemy się z nas samych, tak jak w kultowych komediach, które jako widzowie wszyscy kochamy

 

BILETY: 15 zł
Dzieci uczestniczą w pokazie bezpłatnie.


UWAGA! ZBIERAJ PIELUCHY, WYGRYWAJ NAGRODY!
Kino Pod Baranami zachęca do kolekcjonowania biletów z pokazów cyklu Baranki w pieluchach! 5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny seans repertuarowy od wtorku do czwartku  w Kinie Pod Baranami!


Pokazy odbywają się z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. W sali dostępna jest jedynie część miejsc, a widzowie zajmują fotele zachowując odpowiednie odległości od siebie. Podczas całego pobytu w kinie widzowie zobowiązani do zasłaniania ust i nosa. Na terenie kina rozmieszczone są punkty do dezynfekcji rąk, a sale są wietrzone i dezynfekowane między seansami.

 
Zachęcamy do zabrania własnych kocyków i poduszek - nie będą one dostępne w sali.
 


O FILMIE:

TEŚCIOWIE | IN-LAWS
(Kuba Michalczuk) Polska 2021, 82’

Czy wesele po odwołanym ślubie to przepis na katastrofę? Owszem. I to jaką! Dwie rodziny różni wszystko – pochodzenie, status, zawartość portfela, gust.


Rodzice pana młodego (Maja Ostaszewska i Marcin Dorociński) i panny młodej (Izabela Kuna i Adam Woronowicz) początkowo są w szoku. Co takiego się stało? Kto zawinił? Co z weselem? Czy witać gości? Grać muzykę? Polewać wódkę? Kto pokroi tort? Od słowa do słowa uprzejme uśmiechy zamieniają się w publiczne pranie brudów. Aż wreszcie wybucha prawdziwa bomba… A tymczasem, wesele rozkręca się w szaloną imprezę. I nikomu nie przeszkadza brak młodej pary.


Film prezentowany z angielskimi napisami.

 

 


ZWIASTUN:

 

 

 

 

 

 

PATRONI MEDIALNI:

              MiastoDzieci.pl

  CzasDzieci.pl   

    http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9332_0.jpg      

 

PARTNERZY:

                           
              

 

 


 

 

 

 

Bookmark and Share

archiwum