kpb

Pokaz dokumentu A-ha & hity z lat 80. w klubie Betel

Pokaz dokumentu A-HA
& hity z lat 80. w klubie Betel

piątek, 17 września 2021, g. 21.15
Kino Pod Baranami

 


Zapraszamy na specjalne filmowo-muzyczne wydarzenie klimacie lat 80. W piątek, 17 września, w naszym Kinie odbędzie się pokaz specjalny dokumentu A-ha, prezentującego barwną historię kultowego zespołu. Po seansie, w klubie Betel (Plac Szczepański 3) będzie można usłyszeć ponadczasowe hity z epoki, a w menu znajdą się drinki typowe dla tamtych czasów.

 
A-ha to synth-popowe trio, które stworzyło jeden z najpopularniejszych utworów w historii muzyki rozrywkowej. Piosenka Take On Me porywa do tańca od 35 lat, a animowany teledysk autorstwa Steve’a Barrona zna niemal każdy (6 nagród MTV Video Awards!). Trzech przyjaciół z Norwegii spełniło swoje marzenie - zostali gwiazdami popu. Ale czy tak wyobrażali sobie swoją karierę? Po krótkiej przerwie i pożegnalnych koncertach wrócili na scenę - razem, a jednak osobno…


Twórcy prezentowanego premierowo na Tribeca Film Festival dokumentu A-ha podążali za muzykami cztery lata, próbując m.in. dociec, co stało się z więzami, jakie niegdyś łączyły Påla Waaktaar-Savoy (gitara), Magne Furuholmena (instrumenty klawiszowe) i Mortena Harketa (wokal). Towarzyszyli im podczas trasy koncertowej, przeprowadzili rozmowy z członkami zespołu, przyjaciółmi i ekipą, które zostały uzupełnione materiałami archiwalnymi - wywiadami i nagraniami zza kulis. A-ha to opowieść o wielkich ambicjach, niezwykłej determinacji i przyjaźni, rozgrywająca się przy charakterystycznych dźwiękach syntezatorów.


Po pokazie wieczór będzie można kontynuować w klubie Betel (Plac Szczepański 3), gdzie rozbrzmiewać będą piosenki z lat 80, w tym niezapomniane przeboje grupy A-ha.

 


BILETY:
24 zł (normalny)
17 zł (ulgowy)
16 zł (klubowy)

 


O FILMIE:

A-HA | A-HA: THE MOVIE
(Thomas Robsahm, Aslaug Holm) NO/DE 2021, 108’

Prawie 35 lat po imponującym debiucie, po wieloletniej przerwie, kultowe trio A-HA wróciło do studia i występów na żywo. Choć członkowie zespołu dają razem koncerty na całym świecie, podróżują oddzielnymi samochodami i nie utrzymują bliskich relacji. Spotykają się tylko na scenie, gdzie oddają się wspólnej pasji - muzyce.


Zrealizowany na przestrzeni 4 lat film portretuje wyzwania twórcze oraz relacje pomiędzy trzema silnymi osobowościami. Jak mówi Thomas Robsahm, jeden z twórców dokumentu: “Ta samotność w grupie - przy jednoczesnym umiłowaniu muzyki - jest fascynująca. I mam nadzieję, że film będzie w stanie przybliżyć ten paradoks widzom.”

 

ZWIASTUN:

 


PARTNERZY:

 

    

 

Bookmark and Share

archiwum