kpb

Po złoto. Historia Władysława Kozakiewicza - pokazy w Kinie Pod Baranami

PO ZŁOTO. HISTORIA WŁADYSŁAWA KOZAKIEWICZA
(reż.
Ksawerego Szczepanika)
pokazy w Kinie Pod Baranami
26 - 29 lipca 2021

 

 

W dniach 26-29 lipca, zapraszamy na pokazy filmu dokumentalnego Po złoto. Historia Władysława Kozakiewicza, w reżyserii Ksawerego Szczepanika.


To poruszająca opowieść o losach legendarnego polskiego tyczkarza, który w 1980 roku na Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie stoczył pasjonujący pojedynek z reprezentantem ZSRR na oczach milionów telewidzów. Wyprowadzony z równowagi przez sowiecką publiczność, po spektakularnym zwycięstwie wykonał słynny gest, który został uznany za polityczną prowokację.


W Po złoto. Historia Władysława Kozakiewicza o swojej karierze opowiada sam sportowiec, jak również wielu jego znajomych i bliskich. Twórcy filmu dotarli do unikatowych materiałów archiwalnych, polskich i zagranicznych, które współtworzą tą porywającą opowieść o karierze sportowej, w której nie zabrakło chwil triumfu, ale też łez, goryczy i rozczarowania.

 

Pokazy odbywają się z zachowaniem obowiązujących wytycznych sanitarnych. Dostępnych jest 75% miejsc na każdej z sal, a podczas pobytu w kinie należy mieć zasłonięte usta oraz nos (również w trakcie seansu!) i zachowywać dystans wobec innych widzów. W kinie rozmieszczone są punkty do dezynfekcji rąk. Między seansami sale są wietrzone i dezynfekowane.

 

 

ZWIASTUN:

 

 

PATRONAT MEDIALNY:

 

Bookmark and Share

archiwum