kpb

Kinobranie 2021: Baranki Dzieciom - Podróże małe i duże

Letnie Tanie Kinobranie 2021
- wydarzenie towarzyszące:
BARANKI DZIECIOM: PODRÓŻE MAŁE I DUŻE
- pokaz bajek i warsztaty plastyczne
niedziela, 18 lipca 2021, godz. 11.00

 


W ramach trwającego właśnie 15. festiwalu filmowego Letnie Tanie Kinobranie, zapraszamy dzieci na wakacyjną odsłonę dobrze znanego cyklu niedzielnych poranków filmowych - Baranki Dzieciom. W programie dwa pokazy pełnych przygód i kolorów polskich animacji oraz kreatywne warsztaty plastyczne. Na ekranie: ciekawa świata ryjówka Florka, pomysłowa Agatka oraz bajkowi ulubieńcy wielu pokoleń - Bolek i Lolek.


Wśród licznych wydarzeń, w harmonogramie Letniego Taniego Kinobrania – 15. wakacyjnego festiwalu filmowego, znalazły się też propozycje skierowane do najmłodszych widzów, dopiero rozpoczynających swoją przygodę z X muzą. Wyjątkowa, wakacyjna odsłona cyklu Baranki Dzieciom to  dwa niedzielne przedpołudnia (18 lipca i 8 sierpnia) z polskimi filmami animowanymi tradycyjnie zwieńczone rozwijającymi wyobraźnię warsztatami plastycznymi. Dodatkowo, każdy mały widz otrzyma pamiątkowy dyplom z pierwszej wizyty w kinie, który może z dumą powiesić na ścianie swojego pokoju.


Podczas pierwszego spotkania, maluchy zobaczą na ekranie Florkę - sympatyczną i ciekawą świata ryjówkę, bohaterkę serialu Pamiętnik Florki, opartego na serii książek Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel. Towarzyszyć jej będzie Agatka – kilkuletnia dziewczynka, przeżywająca wspaniałe przygody wraz ze swoim chomikiem Cyrylem. Po seansie małych widzów na zabawy plastyczne zaprosi florystka i plastyczka Anna Wierzbicka.

 

BILETY: 12 zł

 

O FILMACH:

PODRÓŻE MAŁE I DUŻE: Pamiętnik Florki & Agatka – zestaw bajek, 42’
+ warsztaty plastyczne

 

Pamiętnik Florki to polski serial animowany o przygodach sympatycznej i ciekawej świata ryjówki, oparty na serii książek Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel. Każdy odcinek poświęcony jest innej, często nowej dla Florki sytuacji, w której wesołej ryjówce towarzyszą różne uczucia. Mali widzowie mogą śledzić jej losy i obserwować, jak z nowym wyzwaniem radzi sobie ich ulubiona bohaterka: co myśli i czuje, jakie ma trudności czy do jakich dochodzi wniosków. Chociaż Florka nie do końca dowierza tłumaczeniom dorosłych i woli sprawdzić wszystko na własnej skórze, wie, że zawsze może liczyć na pomoc rodziny czy młodych przyjaciół. Z jej codziennymi dylematami, obawami czy wątpliwościami z łatwością utożsami się niemal każdy przedszkolak. Serial ma cenne walory edukacyjne, jednak prezentowane są w lekki, przyjemny dla odbiorcy i pełen wdzięku sposób.
 
Odcinki: PODRÓŻ | BIWAK

 

 

Agatka to pełna kolorów i humoru filmowa opowieść dla najmłodszych widzów, w której świat realny jest równie ważny, co świat wyobrażony. Tytułowa bohaterka to kilkuletnia dziewczynka, która wraz ze swoim chomikiem Cyrylem bierze udział w licznych przygodach. I choć za każdym razem ich punktem wyjścia są zdarzenia lub przedmioty z najbliższego otoczenia Agatki i jej rodziny, to główna część opowieści dzieje się w świecie wyobraźni bohaterki. Wyprawy do wymyślonych przez Agatkę krain często pomagają dziewczynce w rozwiązywaniu problemów realnego świata i zrozumieniu codziennych spraw. Pozwalają oswoić lęki, uczą odpowiedzialności i porządku.
 
Odcinki: AGATKA I MARYNARZ | AGATKA I ZNACZKI POCZTOWE

 


Warsztaty plastyczne poprowadzi Anna Wierzbicka - absolwentka Sztuki Ogrodowej na Uniwersytecie Rolniczym, projektantka ogrodów, z zamiłowania florystka, właścicielka sklepiku z ręcznie robionymi rzeczami (Karmel, ul. Karmelicka 12).

 


 

 

Bookmark and Share

archiwum