kpb

Kinobranie 2021 na dziedzińcu #1 - Wielkie piękno

WIELKIE PIĘKNO (reż. Paolo Sorrentino)
pokaz na dziedzińcu Pałacu pod Baranami #1
w ramach 15. Letniego Taniego Kinobrania
poniedziałek, 12 lipca, godz. 21.30
WYDARZENIE PRZEŁOŻONE NA WTOREK, 13 LIPCA, GODZ. 21.30
Kino Pod Baranami

 

 

Letnie Tanie Kinobranie - 15. wakacyjny festiwal filmowy to ponad 100 filmów ujętych w 8 cykli tematycznych oraz wiele wydarzeń towarzyszących - m.in. seanse pod gwiazdami. 13 lipca zainaugurujemy serię tegorocznych pokazów plenerowych na dziedzińcu renesansowego Pałacu pod Baranami. Na ekranie tradycyjnie zagości Wielkie piękno - pulsujący energią, rozgrzany południowym słońcem i zachęcający do refleksji film włoskiego mistrza kina, Paolo Sorrentino. Bilety w cenie 9 zł.


To właśnie Wielkim pięknem włoski reżyser Paolo Sorrentino zagwarantował sobie miejsce wśród najważniejszych współczesnych autorów filmowych. Porównywany do Federico Felliniego twórca nie tylko zgarnął za swój film zasłużonego Oscara, lecz także zdobył wielką sympatię widzów, którzy uczynili Wielkie piękno dziełem kultowym. To film do którego chętnie się wraca, przede wszystkim ze względu na jego niezwykłą atmosferę, zderzającą nieposkromione carpe diem z pełnym melancholii egzystencjalizmem.


Wielkie piękno cieszy się nieprzemijającą popularnością również wśród widzów Letniego Taniego Kinobrania, dlatego właśnie ten tytuł wybraliśmy na inaugurację serii plenerowych pokazów. Wspólny spacer po tajemniczych uliczkach Wiecznego Miasta w towarzystwie Jepa Gambardelli (znakomity Toni Servillo) jest gwarantem zachwytów, wzruszeń, refleksji i szalonej zabawy do samego rana.


Plenerowy pokaz Wielkiego piękna, przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, odbędzie się na dziedzińcu Pałacu pod Baranami. Do dyspozycji widzów będą otwarte do późna bary i kawiarnie - nasi pałacowi sąsiedzi.

 

 

 

BILETY: 9 zł
Miejsca nienumerowane.

 

O FILMIE:

WIELKIE PIĘKNO | LA GRANDE BELLEZZA
(Paolo Sorrentino) FR/IT 2013, 144’

Oscary 2014, Złoty Glob 2014, Brytyjska Nagroda Filmowa BAFTA 2014: najlepszy film nieanglojęzyczny
Europejskie Nagrody Filmowe 2013: najlepszy film, najlepsza reżyseria, najlepszy aktor - Toni Servillo, najlepszy montaż, nominacja - najlepszy scenariusz
MFF w Cannes 2013: oficjalna selekcja, konkurs główny


Porywająca uczta wizualna, przywołująca twórczość Federico Felliniego. Film twórcy Młodości, Wszystkich odlotów Cheyenne'a i Boskiego. Jep Gamberdella (Toni Servillo) właśnie skończył 65 lat. Ten przystojny, czarujący mężczyzna w pełni korzysta z uroków życia. Chodzi na eleganckie kolacje i przyjęcia, gdzie - jako znany dziennikarz i nałogowy uwodziciel - jest zawsze mile widziany. W młodości napisał powieść, która przyniosła mu sławę i odtąd stale obraca się wśród włoskiej socjety kulturalnej. Na tarasie jego rzymskiego apartamentu z widokiem na Koloseum wydaje przyjęcia, na których „ludzka machina" - jak brzmiał tytuł jego powieści - rozbierana jest do naga. W dniu swoich urodzin Jep dokonuje bolesnego rozliczenia z dotychczasowym życiem.

 

ZWIASTUN:

 

 

 

Bookmark and Share

archiwum