kpb

3 x François Ozon w E-Kinie Pod Baranami

3 x François Ozon
w E-Kinie Pod Baranami
25-28 czerwca 2021

 

 

25 czerwca w polskich kinach zagości najnowszy film Françoisa Ozona Lato ‘85 - pełna słońca i wakacyjnego nastroju historia nastoletniej miłości. Z tej okazji, zapraszamy na e-kinopodbaranami.pl gdzie na widzów czekają trzy wcześniejsze dzieła francuskiego reżysera: nastrojowy Frantz, skandalizujący Podwójny kochanek oraz rozliczeniowe Dzięki Bogu. W weekend 25-28 czerwca, dostęp do wszystkich trzech filmów w promocyjnej cenie - 39 zł!


Urodzony w 1967 roku François Ozon, na przestrzeni lat stał się jednym z najważniejszych francuskich reżyserów swojego pokolenia. W powszechnej świadomości zaistniał w 2002 roku za sprawą pełnej gwiazd komedii kryminalnej 8 kobiet. Rok później, potwierdził swój talent docenionym przez krytykę Basenem, nominowanym do pięciu Nagród Europejskiej Akademii Filmowej. Filmy François Ozona pełne są erotyzmu, kryminalnych zagadek oraz ocierających się o satyrę analiz ludzkiej natury.


25 czerwca w polskich kinach pojawi się najnowszy film Ozona - zmysłowe i młodzieńcze Lato ‘85, a na platformie e-kinopodbaranami.pl dostępne będą trzy wcześniejsze filmy reżysera w promocyjnej cenie (39 zł).


Zrealizowany w 2016 roku, stylowy, czarno-biały Frantz jest osobliwą mieszanką romansu i kryminału. Osadzona w latach 20. na niemieckiej prowincji historia, podszyta jest niepokojem, nieufnością i kłamstwami. O rok późniejszy Podwójny kochanek  to żonglujący gatunkami thriller erotyczny, w którym wystąpili Marine Vacth (Młoda i piękna) i Jérémie Renier (Slalom, Dziecko). Najnowszy z filmów, Dzięki Bogu, został oparty na prawdziwych historiach ofiar przemocy seksualnej ze strony księży, które wstrząsnęły francuskim kościołem katolickim.

 

BILETY: 15 zł
Karnet (dostęp do trzech filmów): 39 zł
Karnety dostępne są w dniach 25-28 czerwca.

 

O FILMACH:


DZIĘKI BOGU | GR CE À DIEU
(François Ozon) BE/FR 2019, 137’

Berlinale 2019: Nagroda Grand Prix Jury - Srebrny Niedźwiedź - wygrana, Konkurs Główny - nominacja
Nowe Horyzonty 2019: Sekcja mBank Pokazy Galowe


Bohaterami Dzięki Bogu są trzej mężczyźni, którzy postanawiają zmierzyć się z demonami przeszłości i próbują postawić przed wymiarem sprawiedliwości księdza, który molestował ich w dzieciństwie i wciąż pełni ważną funkcję w strukturach kościelnych.


Film wywołał duży szum przede wszystkim we Francji. Miesiąc po premierze jeden z bohaterów, kardynał Philippe Barbarin, został skazany na pół roku więzienia za tuszowanie pedofilii.
 


FRANTZ | FRANTZ
(François Ozon) FR/DE 2016, 115’

Cezary 2017: najlepsze zdjęcia
MFF w Wenecji 2016: nagroda dla najlepszej młodej aktorki (Paula Beer)


Stylowa i sugestywna mieszanka romansu i kryminału w stylu retro.


Lata 20., tuż po wojnie. Niewielkie niemieckie miasto. Młoda Niemka (Paula Beer), odwiedza miejsce spoczynku poległego na froncie narzeczonego. Ku swemu zdumieniu, dziewczyna spotyka nad grobem tajemniczego Obcego. Mężczyzna (Pierre Niney), okazuje się przybyszem z Francji. Przedstawia się jako przyjaciel zmarłego. Z biegiem czasu między Francuzem a Niemką zaczyna się rodzić osobliwa więź. Tylko czy Adrien rzeczywiście jest tym, za kogo się podaje?

 

PODWÓJNY KOCHANEK | L'AMANT DOUBLE
(François Ozon) FR/BE 2017, 110’

MFF w Cannes 2017: udział w konkursie głównym


Perfekcyjnie zrealizowany zmysłowy thriller. Ekranizacja kryminalnej powieści Lives of the Twins Joyce Carol Oates, napisanej pod pseudonimem Rosamond Smith.


Młoda, wrażliwa Chloé (Marine Vacth) zakochuje się w swoim terapeucie (Jérémie Renier). Kobieta nie ma przed nim tajemnic, a zafascynowany nią mężczyzna z czasem również całkowicie się odsłania, przekraczając granice swojej profesji. Kilka miesięcy później, gdy mieszkają już razem, Chloé zaczyna podejrzewać, że jej kochanek coś przed nią zataja. Odkrywając stopniowo jego kolejne tajemnice, sprowadza na siebie śmiertelne niebezpieczeństwo.

Bookmark and Share

archiwum