kpb

Baranki w Pieluchach: Minari

BARANKI W PIELUCHACH
dla rodziców i malucha

MINARI (Lee Isaac Chung)
czwartek, 24 czerwca 2021, godz. 11.00
Kino Pod Baranami

 

 


Zapraszamy rodziców wraz z niemowlakami na kolejny pokaz w ramach cyklu Baranki w Pieluchach. W czwartek, 24 czerwca, tradycyjnie o godzinie 11.00, na ekranie zagości Minari - zawadiacka i pełna czułości opowieść o sztuce zapuszczania korzeni w całkowicie nowym miejscu.


Minari to subtelna historia koreańskiej rodziny, która przeprowadza się z tętniącej życiem Kalifornii na idylliczną, amerykańską prowincję. Życie poza wielkim miastem umożliwia ojcu (Steven Yeun) spełnienie marzenia o zostaniu farmerem. Jednocześnie jest niemałym wyzwaniem dla pozostałych członków rodziny, którym niełatwo jest się odnaleźć w nowym domu.


Minari to jeden z tegorocznych oscarowych przebojów, który zgromadził na swoim koncie aż pięć nominacji oraz jedną statuetkę - dla znanej koreańskiej aktorki Yuh-Jung Youn (odtwórczyni roli babci). Inspirowany prawdziwymi historiami koreańskich imigrantów film Lee Isaaca Chunga, został również doceniony na prestiżowym Festiwalu Sundance, gdzie zdobył Nagrodę Publiczności oraz Nagrodę Główną Jury.

 


Baranki w Pieluchach to cykl seansów filmowych, w których mogą wziąć udział rodzice razem z niemowlakami. W czwartkowe przedpołudnia Kino Pod Baranami zaprasza do sali kinowej, dostosowanej do potrzeb maluchów. Podczas seansu na sali delikatnie świeci się światło, a dźwięk jest przyciszony. Nie trzeba się też martwić o ciężkie wózki - obsługa pomoże wnieść je na piętro.
 

Pokazy odbywają się z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa. W sali dostępnych jest jedynie 50% miejsc, a widzowie zajmują fotele zachowując odpowiednie odległości od siebie. Podczas całego pobytu w kinie widzowie zobowiązani do zasłaniania ust i nosa, obowiązuje także zakaz konsumpcji. Na terenie kina rozmieszczone są punkty do dezynfekcji rąk, a sale są wietrzone i dezynfekowane między seansami.


 
Zachęcamy do zabrania własnych kocyków i poduszek - nie będą one dostępne w sali.


 
BILETY: 15 zł
Dzieci uczestniczą w pokazie bezpłatnie.

 

UWAGA! ZBIERAJ PIELUCHY, WYGRYWAJ NAGRODY!
Kino Pod Baranami zachęca do kolekcjonowania biletów z pokazów cyklu Baranki w pieluchach! 5 pieluchowych biletów, to jeden bilet gratis na dowolny seans repertuarowy od wtorku do czwartku  w Kinie Pod Baranami!


 

O FILMIE:


MINARI | MINARI
(Lee Isaac Chung) US 2020, 115'

Oscary 2021 - wygrana: Najlepsza aktorka drugoplanowa (Youn Yuh-jung)
Oscary 2021 - nominacje: Najlepszy film, Najlepsza reżyseria (Lee Isaac Chung), Najlepszy aktor (Steven Yeun),  Najlepszy scenariusz oryginalny
MFF Sundance 2019: Nagroda Publiczności i  Nagroda Główna Jury
Nagrody BAFTA 2021 - nominacje: Najlepszy Film Nieanglojęzyczny, Najlepszy Reżyser, Najlepsza Aktorka Drugoplanowa, Najlepszy Aktor Drugoplanowy, Najlepsza Obsada i Najlepsza Muzyka Oryginalna


W pogoni za amerykańskim snem Jakob Yi (Steven Yeun) przeprowadza swoją rodzinę z Kalifornii do sielskiego Arkansas. Jego marzeniem jest stworzyć własną farmę, której plony mogłyby zaopatrywać okolicznych koreańskich sklepikarzy. Pozostali członkowie rodziny nie są zadowoleni z przenosin, zwłaszcza, gdy okazuje się, że ich nowy dom ma…kółka i jest tak wątły, że może sobie nie poradzić z nawiedzającymi okolicę tornadami.

 

Jakby tego było mało, do rodziny dołącza nieco szelmowska babcia z Korei. Choć nie pachnie tak jak powinna, a jej metody wychowawcze są dość dziwaczne, na przekór wszystkiemu, nawiązuje nić porozumienia z 6-letnim niesfornym Davidem, a pozostałych członków rodziny uczy, jak tworzyć nową więź z Ameryką, pielęgnując równocześnie własną tradycję.


ZWIASTUN:

 

 

 

 

 

PATRONI MEDIALNI:

              MiastoDzieci.pl

  CzasDzieci.pl   

    http://kinopodbaranami.pl/images_lib/doc_9332_0.jpg     

 

PARTNERZY:

                           
              

 

 

Bookmark and Share

archiwum