kpb

Dojrzałe Kino: Minari

środa, 23 czerwca 2021, godz. 11.00

 

 

 

Zapraszamy seniorów na kolejne spotkanie w ramach cyklu Dojrzałe Kino. W środę, 23 czerwca, o godzinie 11.00, na ekranie zagości Minari - zawadiacka i pełna czułości opowieść o sztuce zapuszczania korzeni w całkowicie nowym miejscu. Projekcję tradycyjnie poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.


Minari to subtelna historia koreańskiej rodziny, która przeprowadza się z tętniącej życiem Kalifornii na idylliczną, amerykańską prowincję. Życie poza wielkim miastem umożliwia ojcu (Steven Yeun) spełnienie marzenia o zostaniu farmerem. Jednocześnie jest niemałym wyzwaniem dla pozostałych członków rodziny, którym niełatwo jest się odnaleźć w nowym domu.


Minari to jeden z tegorocznych oscarowych przebojów, który zgromadził na swoim koncie aż pięć nominacji oraz jedną statuetkę - dla znanej koreańskiej aktorki Yuh-Jung Youn (odtwórczyni roli babci). Inspirowany prawdziwymi historiami koreańskich imigrantów film Lee Isaaca Chunga, został również doceniony na prestiżowym Festiwalu Sundance, gdzie zdobył Nagrodę Publiczności oraz Nagrodę Główną Jury.


Minari to pełna czułości, uniwersalna opowieść o delikatnej sztuce zapuszczania nowych korzeni, która wymaga czasu, cierpliwości i pokory, trafnie nawiązująca do wytrzymałego koreańskiego zioła minari, które wyrośnie wszędzie, gdzie się je posadzi.
 


Gospodynią spotkania jest red. Maria Malatyńska. Pokaz zostanie poprzedzony prelekcją, a po seansie odbędzie się dyskusja.


Pokazy odbywają się z zachowaniem obowiązujących wytycznych sanitarnych. Dostępnych jest 50% miejsc na każdej z sal, a podczas pobytu w kinie należy mieć zasłonięte usta oraz nos (również w trakcie seansu!) i zachowywać dystans wobec innych widzów. W kinie rozmieszczone są punkty do dezynfekcji rąk. Między seansami sale są wietrzone i dezynfekowane.

 

BILETY dla seniorów: 16 zł

 

O FILMIE:


MINARI | MINARI
(Lee Isaac Chung) US 2020, 115'

Oscary 2021 - wygrana: Najlepsza aktorka drugoplanowa (Youn Yuh-jung)
Oscary 2021 - nominacje: Najlepszy film, Najlepsza reżyseria (Lee Isaac Chung), Najlepszy aktor (Steven Yeun),  Najlepszy scenariusz oryginalny
MFF Sundance 2019: Nagroda Publiczności i  Nagroda Główna Jury
Nagrody BAFTA 2021 - nominacje: Najlepszy Film Nieanglojęzyczny, Najlepszy Reżyser, Najlepsza Aktorka Drugoplanowa, Najlepszy Aktor Drugoplanowy, Najlepsza Obsada i Najlepsza Muzyka Oryginalna


W pogoni za amerykańskim snem Jakob Yi (Steven Yeun) przeprowadza swoją rodzinę z Kalifornii do sielskiego Arkansas. Jego marzeniem jest stworzyć własną farmę, której plony mogłyby zaopatrywać okolicznych koreańskich sklepikarzy. Pozostali członkowie rodziny nie są zadowoleni z przenosin, zwłaszcza, gdy okazuje się, że ich nowy dom ma…kółka i jest tak wątły, że może sobie nie poradzić z nawiedzającymi okolicę tornadami.

 

Jakby tego było mało, do rodziny dołącza nieco szelmowska babcia z Korei. Choć nie pachnie tak jak powinna, a jej metody wychowawcze są dość dziwaczne, na przekór wszystkiemu, nawiązuje nić porozumienia z 6-letnim niesfornym Davidem, a pozostałych członków rodziny uczy, jak tworzyć nową więź z Ameryką, pielęgnując równocześnie własną tradycję.


ZWIASTUN:

 

 

 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

   

Bookmark and Share

archiwum