kpb

studencki Nocny Klub Filmowy: Magnezja

MAGNEZJA (reż. Maciej Bochniak)
- studencki Nocny Klub Filmowy #249
czwartek, 17 czerwca 2021, godz. 22.30
Kino Pod Baranami

 


17 czerwca zapraszamy na kolejny pokaz w ramach studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Na ekranie: brawurowy western Magnezja - pełna humoru i gwiazd, kryminalna historia osadzona na polskim Dzikim Zachodzie. Projekcję tradycyjnie poprzedzi prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja. Bilety dla studentów: 12 zł.


Wyróżniona czterema Złotymi Lwami Magnezja to nietypowy western, osadzony na przełomie lat 20. i 30. XX wieku. W centrum fabuły znajduje się gangsterski ród Lewenfiszów, skonfliktowany z rosnącymi w siłę sowieckimi bandytami. W cieniu ich ciągłych konfrontacji ukrywają się bracia Hudini - młodzi spryciarze, planujący wielki napad na bank.


W Magnezji można odnaleźć echa twórczości braci Coen, spaghetti westernów, gangsterskich dramatów spod znaku Ojca chrzestnego oraz swobodnego podejścia do historii reprezentowanego przez Quentina Tarantino. Magnezja to wypełniony akcją list miłosny do kina, z którego aż bije czysta radość tworzenia.


W tworzenie Magnezji zaangażowany był imponujący zestaw artystów. Autorem zdjęć jest wielokrotnie nagradzany dokumentalista, Paweł Chorzępa, a za scenografię odpowiadał Marek Warszewski (Najlepszy, Miasto 44). Kostiumy wyszły spod ręki Doroty Roqueplo, której prace można podziwiać m.in. w Mieście 44 i Hiszpance. Muzykę skomponował laureat Oscara, Jan A.P. Kaczmarek. W obsadzie filmu znalazła się prawdziwa plejada polskich gwiazd, m.in. Dawid Ogrodnik, Mateusz KościukiewiczMaja Ostaszewska Borys Szyc, Andrzej Chyra.


Pokaz filmu poprzedzi krótka prelekcja, a po seansie odbędzie się dyskusja.

 

BILETY dla studentów: 12 zł

 

Posiadacze ważnej legitymacji studenckiej mogą odebrać w kasie Kina kupon studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Za każdy zakupiony bilet na seans studenckiego Nocnego Klubu Filmowego przysługuje jedna pieczątka, pięć pieczątek uprawnia do darmowego biletu na kolejny pokaz Klubu. Regulamin akcji można znaleźć na www.kinopodbaranami.pl.


Pokazy odbywają się z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa. W sali dostępnych jest jedynie 50% miejsc, a widzowie zajmują fotele zachowując odpowiednie odległości od siebie. Podczas całego pobytu w kinie widzowie zobowiązani do zasłaniania ust i nosa, obowiązuje także zakaz konsumpcji. Na terenie kina rozmieszczone są punkty do dezynfekcji rąk, a sale są wietrzone i dezynfekowane między seansami.

 

 

O FILMIE:
 

MAGNEZJA | MAGNESIUM
(Maciek Bochniak) PL 2020, 120’

FPFF w Gdyni 2020: Najlepsza scenografia, Najlepsza charakteryzacja, Najlepsze kostiumy, Złoty Pazur (Konkurs “Inne spojrzenie”)


Pogranicze polsko-sowieckie, przełom lat 20. i 30. XX wieku. Po śmierci szefa gangu i głowy rodziny, władza nad przestępczym klanem Lewenfiszów przechodzi w ręce jego córki – Róży (Maja Ostaszewska). Razem ze swoimi siostrami kobieta kontynuuje szemrane interesy ojca i robi wszystko, by oprzeć się rosnącym w siłę sowieckim bandytom, którym przewodzi konserwatywny Lew (Andrzej Chyra). Tymczasem w cieniu rywalizacji dwóch potężnych rodzin, nierozłączni bracia – Albin (Mateusz Kościukiewicz) i Albert Hudini (Dawid Ogrodnik) – wcielają w życie swój przewrotny plan. Z pomocą uwodzicielskiej Heleny (Magdalena Boczarska) chcą okraść bank, w którym przechowywane są bogactwa Lewenfiszów. Wystarczy jednak kilka złych decyzji, zwykły pech i dwa trupy, by cała misterna intryga została zagrożona. A to zaledwie początek kłopotów, gdyż do miasteczka przybywa właśnie obdarzona genialnym zmysłem śledczym inspektor Stanisława Kochaj (Agata Kulesza). To co wydarzy się wkrótce będzie mieć krwawe i pełne czarnego humoru konsekwencje, które na zawsze wstrząsną pograniczem!

 

Film prezentowany z angielskimi napisami.

 

ZWIASTUN:

 

ZAPROSZENIE REŻYSERA:

Bookmark and Share

archiwum