kpb

Cruella - pokazy w Kinie Pod Baranami

CRUELLA (reż. Craig Gillespie)
pokazy w Kinie Pod Baranami
od 5 czerwca 2021

 

W pierwszy weekend czerwca panowanie nad Kinem Pod Baranami obejmie Cruella - pełna znakomitych, aktorskich (i modowych!) kreacji, opowieść o jednej z najbardziej znanych kinowych antybohaterek: legendarnej Cruelli de Mon. W roli głównej zdobywczyni Oscara®, Emma Stone.


Cruella zaprasza do ponownego przyjrzenia się ikonicznej Cruelli de Mon - słynnemu czarnemu charakterowi, polującemu na nakrapiane szczeniaki w klasycznej disnejowskiej animacji 101 Dalmatyńczyków (1961). W filmie Craiga Gillespie (Jestem najlepsza. Ja, Tonya) Cruella jest niejednoznaczna, ambitna, nonkonformistyczna i fascynująca. Od bohaterki trudno oderwać wzrok, zarówno ze względu na jej obłędne, emanujące buntem stylizacje, jak i na znakomitą rolę Emmy Stone.


Cruella przedstawia ewolucję swojej tytułowej bohaterki. Gillespie zastanawia się, jak to się właściwie stało, że nosząca idealnie wyprasowany szkolny mundurek Estelle, przeistoczyła się w demoniczną Cruellę, która już od dziesięcioleci przeraża kolejne pokolenia swoim barbarzyńskim marzeniem o futrze z dalmatyńczyka.


W celu znalezienia odpowiedzi na to palące pytanie, Cruella przenosi widzów do Londynu lat 70., w sam środek punkrockowej rewolucji, która sieje spustoszenie jednocześnie w świecie muzyki i mody. Jej nowe, niegrzeczne i zbuntowane oblicze, reprezentuje sama Cruella, która w filmie ściera się z Baronową, ucieleśniającą konserwatywne i konwencjonale podejście do projektowania ubioru. W tej roli inna laureatka Oscara® Emma Thompson (Howards End, Rozważna i romantyczna).

 

W filmie Cruella znajduje się kilka scen z dynamicznymi efektami świetlnymi, które mogą powodować dyskomfort u widzów wrażliwych na światło i wpływać na osoby z epilepsją fotogenną.


Film będzie prezentowany w wersji oryginalnej z polskimi napisami.

 


PRASA O FILMIE:

Film Craiga Gillespiego jest jak nabijany ćwiekami gorset, pętający grzeczne, disnejowskie ciało. Wstrzymajcie oddech.
Michał Walkiewicz, Filmweb.pl


Same kostiumy są warte ceny biletu. Laureatka dwóch Oscarów (za tak różne filmy, jak Pokój z widokiem i Mad Max: Fury Road) Jenny Beavan dostała robotę życia - tylko grająca rolę tytułową Emma Stone zmienia 47 obłędnych kreacji, jej arcywrogini Emma Thompson niewiele mniej, a mamy jeszcze sporo postaci drugoplanowych oraz statystów - i wywiązała się z niej spektakularnie.
Katarzyna Wężyk, Wysokie Obcasy


Cruella kipi buntowniczą energią. Wypełniona jest energetyczną muzyką i imponującymi inscenizacjami, dzięki którym na długo pozostanie w pamięci. To intrygująca opowieść o źródłach zła, które często rodzi się z bólu i cierpienia. (...) Olśniewający film o złego dobrych początkach.
Małgorzata Czop, Film.wp.pl

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum