kpb

Pierwsza krowa - pokaz specjalny

PIERWSZA KROWA (reż. Kelly Reichardt)
pokaz specjalny
piątek, 28 maja 2021, godz. 20.30
Kino Pod Baranami

 

28 maja zapraszamy na specjalny pokaz filmu Kelly Reichardt Pierwsza krowa. Ten sygnowany przez kultowe studio A24 hit światowych festiwali, zabiera widzów na mityczny Dziki Zachód, który w wizji reżyserki pełen jest spryciarzy, rzezimieszków oraz niepoprawnych marzycieli, pragnących śnić swój własny, amerykański sen.


Pierwsza krowa to ujmująca historia nietypowej przyjaźni, jaka rodzi się pomiędzy wędrownym kucharzem (w tej roli znany z seriali The Umbrella Academy i Orange Is The New Black John Magaro) i chińskim imigrantem Kingiem Lu (Orion Lee).


Pierwsza krowa to kolejny po Meek's Cutoff tytuł, w którym Kelly Reichardt zanurza się w klimacie XIX-wiecznego amerykańskiego pogranicza. Choć reżyserka osadza swoje filmy na Dzikim Zachodzie, to jednocześnie ucieka od typowej westernowej ikonografii i zużytych konwencji. Opowiada własne historie o zwykle marginalizowanych postaciach: drobnych przedsiębiorcach, imigrantach, utrudzonych traperach marzących o odrobinie słodyczy oraz zwierzętach, które również - na swój własny sposób - zdobywały Dziki Zachód.

 

BILETY:

24 zł (normalny)
17 zł (ulgowy
16 zł (klubowy, senior)

 

O FILMIE:


PIERWSZA KROWA | FIRST COW
(Kelly Reichardt) US 2019, 122’

MFF w Berlinie 2020: Udział w konkursie głównym
Film Independent Spirit Awards 2021 - nominacja: Najlepszy film, Najlepsza reżyseria, Najlepsza rola drugoplanowa męska (Orion Lee)


Dziki Zachód, amerykański sen, nieprawdopodobna przyjaźń i… pieczenie ciastek w najbardziej czarującym filmie, jaki zobaczycie po powrocie do kin!


Kucharz Otis Figowitz zwany „Cookie" (John Magaro) przemierza kraj w towarzystwie wędrownych traperów. Po drodze zaprzyjaźnia się ze spotkanym w nietypowych okolicznościach chińskim imigrantem Kingiem Lu (Orion Lee). „Cookie" ma w ręku fach, Lu ma smykałkę do interesów, panowie dodają więc dwa do dwóch i postanawiają zarobić trochę grosza, handlując wypiekami. Sęk w tym, że potrzebują mleka, a w okolicy jest tylko jedna krowa. Plan początkujących biznesmenów już u podstaw zakłada więc rozbój.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum