kpb

Sekrety przedpremierowo - przez cały tydzień!

Od piątku do czwartku (29 sierpnia - 4 września), zapraszamy na przedpremierowe pokazy SEKRETÓW uznanego przez naszych sąsiadów znad Wełtawy za najlepszy film roku!

Pokazy przez cały najbliższy tydzień, codziennie o godz. 19.00!


SEKRETY | TAJNOSTI
reż. Alice Nellis, Czechy 2007, 95'

Czeskie Lwy 2008
najlepszy film, najlepsze zdjęcia - Ramūnas Greičius, nagroda krytyki
nominacje: najlepsza reżyseria, najlepszy scenariusz - Alice Nellis, najlepszy aktor - Karel Roden, najlepsza aktorka - Iva Bittová, najlepsza aktorka drugoplanowa - Martha Issová, najlepsza muzyka, najlepszy montaż, najlepszy dźwięk

Julie ma wszystko. Dorosłą córkę, młodego kochanka, bogatego męża. Meblując swój wymarzony dom, pewnego ranka uświadamia sobie, że brakuje w nim... pianina! Spontaniczne pragnienie powoduje, że Julie postanawia porzucić bezpieczną codzienność, aby odnaleźć to, co w życiu najważniejsze. Po drodze musi zmierzyć się z przeszłością i przyszłością, zrozumieć swoje uczucia i odkryć prawdziwe wartości.

Okazuje się, że wystarczy jeden dzień, by zmienić wszystko. Przemierzając samochodem praskie dzielnice w rytmie muzyki Niny Simon, Julie krok po kroku zrywa krępujące ją więzy i realizuje swoje najskrytsze pragnienia. Zostawia młodego kochanka, odkrywa na nowo swoją nastoletnią córkę, poznaje prawdziwe oblicze swojego męża i nawiązuje niezwykłą relację z młodym muzykiem poznanym w sklepie z instrumentami.

Dla mnie ten film jest opowieścią o poszukiwaniu punktu zerowego. Punktu, w którym można zacząć wszystko od początku – z czystą świadomością. Aby to zrobić, trzeba najpierw znaleźć punkt zero - mówi reżyser filmu, Alice Nellis.

Sekrety to film na podstawie jej scenariusza, wyprodukowany przez nagrodzonego Oscarem Jana Svěráka. Ta poetycka opowieść o jednym dniu wyrwanym z pozornie idealnego życia została nagrodzona trzema Czeskimi Lwami.

Alice Nellis konstruuje swoich bohaterów w taki sposób, że stają się oni niezwykle wiarygodni. Jej postacie naprawdę żyją, naprawdę oddychają. Nellis ma też spore poczucie humoru - ale nigdy go nie nadużywa. Robert Richter, San Sebastian Film Festival

Czeski film to dziś nieustanne zmagania, próba osiągnięcia jakości, jaką kiedyś się cieszył. Czego dziś warto w nim szukać? Filmów Bohdana Slámy, Tomása Vorela, Jana Hřebejka, Švankmajera oraz Alice Nellis. Sekrety to obraz, od którego warto zacząć poszukiwania. Steffen Silvis, The Prague Post


ZWIASTUN (oryginalny):

Bookmark and Share

archiwum