kpb

Focus na Francję w E-Kinie Pod Baranami

 

 

 

Od 23 kwietnia na platformie e-kinopodbaranami.pl zagościła kolekcja filmowa Focus na Francję, prezentująca kino francuskie w najlepszym wydaniu.


Francuscy twórcy dobrze pamiętają, gdzie narodziło się kino i nie przestają udowadniać światowej widowni, że na robieniu filmów znają się jak mało kto. Cieszące się niesłabnącą popularnością produkcje znad Loary intrygują ciekawą formą, zachwycają artyzmem oraz oryginalnym ujęciem złożonych zagadnień społecznych i politycznych. Jednocześnie nie brak im lekkości, często połączonej z typowo francuskim poczuciem humoru, pozwalającym spojrzeć na rzeczywistość ze zdrowym dystansem.


BILETY: 15 zł


W KOLEKCJI:


Oryginalne dzieła uznanych autorów filmowych: Leosa Caraxa, Quentina Dupieuxa, Françoisa Ozona i Céline Sciammy (Holy Motors, Deerskin, Podwójny kochanek, Frantz, Portret kobiety w ogniu).

 

Rozbrajające komedie, biorące na warsztat zmiany społeczne, wielokulturowość oraz kolonialną przeszłość Francji (Za jakie grzechy, dobry Boże?, I znowu zgrzeszyliśmy, dobry Boże, Krewetki w cekinach, Wspaniała).

 

Pełne lekkości opowieści o złożoności międzyludzkich relacji (Małe szczęścia, Poznajmy się jeszcze raz).

 

Kipiące od zmysłowości portrety miłości i pożądania (Nieznajomy nad jeziorem, Moja miłość).

 

Korzystające z konwencji gatunkowych historie, które nikogo nie pozostawią obojętnym (Na zawsze razem, Tylko zwierzęta nie błądzą).

 

Dojrzewający do buntu młodzi bohaterowie, dopiero uczący się życia (Mając 17 lat, Ava, Slalom, 120 uderzeń serca).

 

 

PATRONAT MEDIALNY:
Bookmark and Share

archiwum