kpb

Zabij to i wyjedź z tego miasta - pokaz specjalny w E-Kinie Pod Baranami

Zabij to i wyjedź z tego miasta (reż. Mariusz Wilczyński)
- pokaz specjalny
w E-Kinie Pod Baranami
sobota, 17 kwietnia 2021, godz. 20.00
e-kinopodbaranami.pl

 

 

17 kwietnia zapraszamy na platformę e-kinopodbaranami.pl na pokaz animacji Zabij to i wyjedź z tego miasta Mariusza Wilczyńskiego: hipnotyzującego, pełnego nostalgii dzieła, wyróżnionego Złotymi Lwami na Festiwalu Filmowym w Gdyni. Dzień później film dołączy do wirtualnej biblioteki
E-Kina Pod Baranami.


Zabij to i wyjedź z tego miasta to intymna podróż przez wspomnienia reżysera Mariusza Wilczyńskiego, który poświęcił filmowi aż 14 lat swojego życia. Efektem jego benedyktyńskiej pracy jest poetycka, surrealistyczna wyprawa w przeszłość do PRL-owskiego dzieciństwa i młodości przeżytej w czasach transformacji ustrojowej oraz ku teraźniejszości, nawiedzanej przez tych, których już nie ma.


Film Mariusza Wilczyńskiego został wyróżniony Złotymi Lwami na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz nagrodą specjalną na prestiżowym Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy. To zarówno wizualna, jak i muzyczna uczta. Charakterystycznej kresce Wilczyńskiego towarzyszy fenomenalna muzyka zespołu Breakout i Tadeusza Nalepy - prywatnie przyjaciela reżysera. 


Postaciom z animacji Wilczyńskiego głosu użyczyli m.in.: Barbara Krafftówna, Andrzej Wajda, Irena Kwiatkowska, Krystyna Janda, Gustaw Holoubek, Anna Dymna, Marek Kondrat, Daniel Olbrychski, Magdalena Cielecka czy Małgorzata Kożuchowska. Wielu z nich autor zdążył nagrać w ostatniej chwili...

 

Na platformie e-kinopodbaranami.pl w sekcji Materiały dodatkowe, pod opisem filmu, dostępna jest rejestracja spotkania z reżyserem, Mariuszem Wilczyńskim i Anną Dymną. Które odbyło się 5 marca 2021 roku w Kinie Pod Baranami.


W sobotę, 17 kwietnia, film Zabij to i wyjedź z tego miasta będzie dostępny na platformie e-kinopodbaranami.pl od g. 20.00 do g. 23.59.


W niedzielę 18 kwietnia, o g. 9.00, film dołączy na stałe do wirtualnej biblioteki
E-Kina Pod Baranami.


BILETY: 20 zł

(W sobotę, 17 kwietnia bilety na film Zabij to i wyjedź z tego miasta dostępne będą do g. 22.00).


O FILMIE:

ZABIJ TO I WYJEDŹ Z TEGO MIASTA | KILL IT AND LEAVE THIS TOWN
(Mariusz Wilczyński) PL 2019, 88’ 

 


FPFF w Gdyni 2020 - Złote Lwy dla Najlepszego Filmu
Berlinale 2020: sekcja Encounters
Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych w Annecy 2020: Nagroda Specjalna Jury
MFF Nowe Horyzonty 2020: Film Otwarcia


Animacja Mariusza Wilczyńskiego Zabij to i wyjedź z tego miasta to dużo więcej niż film: to 14 lat życia poświęconych na realizację tego niesamowitego, osobistego projektu. To przyprawiająca o dreszcze podróż w przeszłość własną i kraju, wywoływanie duchów ludzi i miejsc, terapeutyczna opowieść o rodzinie i wzruszający hołd dla przyjaźni.


Ten pełnometrażowy debiut pierwszego polskiego twórcy animacji, któremu retrospektywę zorganizowało prestiżowe nowojorskie Museum of Modern Art (MoMa), zrodził się z potrzeby zrozumienia, wybaczenia i miłości. Film Wilczyńskiego wskrzesza dzieciństwo z całym jego bagażem udręk i zachwytów, przywołuje tych, którzy odeszli, by dać im nowe życie. Zanurzony w przywołanych z pamięci detalach, barwach, dialogach, dźwiękach, sytuacjach, głosach, Zabij to… staje się kroniką PRL-owskiego dzieciństwa i młodości przeżytej w czasach transformacji, opowieścią o zmieniającej się Polsce, o szarzyźnie nieoczekiwanie nabierającej rumieńców.


Poetycki, surrealny, przede wszystkim jednak nostalgiczny i pełen empatii dla wszystkiego, co przemijające, ułomne i ulotne, Zabij to i wyjedź z tego miasta działa niczym magiczne zaklęcie mające moc przenoszenia w czasie. Ta podróż będzie dla każdego widza głęboko poruszającym, intymnym doświadczeniem.

 

W E-Kinie Pod Baranami film dostępny również w wersji dla osób niesłyszących.

 


ZWIASTUN:

 

PATRONAT MEDIALNY:

Bookmark and Share

archiwum