kpb

3 x Hirokazu Koreeda w E-Kinie Pod Baranami

3 x Hirokazu Koreeda
w E-Kinie Pod Baranami
od 2 kwietnia 2021
www.e-kinopodbaranami.pl


Już od 2 kwietnia, na internetowej platformie Kina Pod Baranami
(e-kinopodbaranami.pl) zagoszczą trzy filmy japońskiego mistrza kameralnego kina rodzinnego - Hirokazu Koreedy. Na domowe seanse polecają się: intrygujący dramat rodzinny z sądem w tle Jak ojciec i syn, czarująca historia o odbudowywaniu więzi Nasza młodsza siostra oraz obsypane nagrodami Złodziejaszki. W świąteczny weekend (2-5 kwietnia), dostęp do wszystkich trzech filmów w promocyjnej cenie - 39 zł!


Hirokazu Koreeda zasłynął jako twórca kameralnych, refleksyjnych opowieści rodzinnych, które mimo swojej japońskości, doceniane są przez widzów i krytyków na całym świecie. Potwierdzeniem uznania są prestiżowe nagrody zdobywane przez kolejne filmy reżysera, ze Złotą Palmą w Cannes za Złodziejaszki na czele.


Koreeda nieśpiesznie, z ogromnym wyczuciem i delikatnością, snuje poruszające opowieści o japońskich rodzinach. Wspólnotach nietuzinkowych, połączonych szczególnymi więzami oraz nieustannie wystawianych na próbę. Ze względu na koncentrację na kinie rodzinnym, Koreeda bywa porównywany do słynnego twórcy Tokijskiej opowieści, Yasujirō Ozu. Oczywiście, uważam to za wielki komplement. Ale sam uważam, że moim filmom bliżej jest do dzieł (...) Kena Loacha - odpowiada na takie porównanie Koreeda.


W E-Kinie Pod Baranami widzowie będą mogli obejrzeć trzy filmy Hirokazu Koreedy. Jak ojciec i syn to pełna kontrastów opowieść o ojcostwie oraz pewnej pomyłce, mającej daleko idące konsekwencje. Nasza młodsza siostra to film w całości rozgrywający się w kameralnym kobiecym świecie: malowniczym domu w podtokijskiej Kamakurze, gdzie pod jednym dachem mieszkają trzy siostry. Nagrodzone Złotą Palmą w Cannes Złodziejaszki, to filmowa lektura obowiązkowa - a zarazem pełen czułości i wrażliwości portret nietypowej rodziny, dla której codzienne życie jest prawdziwym wyzwaniem. 


BILETY: 15 zł
Karnet (dostęp do trzech filmów): 39 zł
Karnety dostępne są w dniach 2-5 kwietnia.


O FILMACH:

JAK OJCIEC I SYN | SOSHITE CHICHI NI NARU
(Hirokazu Koreeda) JP 2013, 120’

 


MFF w Cannes 2013: Nagroda Jury - trzecia nagroda festiwalu, Nagroda Jury Ekumenicznego
Asia Pacific Film Festival w Makau 2013: najlepszy film, najlepsza reżyseria
MFF w Vancouver 2013, MFF w San Sebastian 2013: Nagrody Publiczności


Hirokazu Koreeda przekuwa historię rodem z pierwszych stron gazet w mądrą, wzruszającą refleksję nad ojcostwem.


Państwo Nonomiya pewnego dnia odkrywają, że od sześciu lat wychowują nie swoje dziecko - w szpitalu ich syn został podmieniony z innym chłopcem. Szybko odnajdują drugą poszkodowaną rodzinę i równie szybko sprawę rozwiązują w sądzie. Decyzje zapadają, ale dylematy i emocjonalne rozdarcie pozostają - obie rodziny muszą rozważyć, co zrobić ze świadomością, że przez lata obdarzali miłością nie swoje dziecko. Rozpoczynają delikatny proces zamiany chłopców, ale im większy porządek zaprowadzają w swoim życiu, tym większy chaos odczuwają w swoich sercach i głowach.

ZWIASTUN:

 


NASZA MŁODSZA SIOSTRA | UMIMACHI DIARY
(Hirokazu Koreeda) JP 2015, 128’

 


MFF w Cannes 2015: nominacja do Złotej Palmy, konkurs główny
MFF w San Sebastian 2015: nagroda publiczności


Trzy siostry mieszkają w wielkim, starym domu w Kamakurze pod Tokio. Kiedy dowiadują się o śmierci ojca, którego nie widziały od 15 lat, jadą na daleką prowincję, aby wziąć udział w pogrzebie. Tam poznają swoją nastoletnią przyrodnią siostrę, o której istnieniu nie wiedziały. Zapraszają ją, by zamieszkała razem z nimi i postanawiają zrobić wszystko, by młoda dziewczyna poczuła się częścią rodziny.


Film Hirokazu Koreedy to realistyczny i pełen niuansów portret relacji między czterema siostrami, a także słodko-gorzka opowieść o ludziach żyjących w nadmorskim mieście. Na tle niezwykłej przyrody opowiada poruszającą historię o skomplikowanych emocjach, poszukiwaniu siebie i powstawaniu prawdziwej rodziny.

ZWIASTUN:

 


ZŁODZIEJASZKI | MANBIKI KAZOKU
(Hirokazu Koreeda) JP 2018, 121’

 


Oscary 2019: nominacja do nagrody dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego
Złote Globy 2019: nominacja do nagrody dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego
Cezary 2019: nominacja do nagrody dla najlepszego filmu zagranicznego
Brytyjskie Niezależne Nagrody Filmowe BIFA 2018: nominacja do nagrody dla najlepszego zagranicznego filmu niezależnego
MFF w Cannes 2018: Złota Palma dla najlepszego filmu


Historia trzypokoleniowej ubogiej rodziny żyjącej na przedmieściach Tokio, utrzymującej się z najróżniejszych dorywczych zajęć oraz drobnych kradzieży. I choć ledwo wiążą koniec z końcem, to gdy pewnego dnia w ich życiu pojawia się bezdomna dziewczynka, bez wahania decydują się zapewnić jej dach nad głową. To początek wydarzeń, które odsłonią skrywane tajemnice z rodzinnej przeszłości.

ZWIASTUN:

 

PATRONAT MEDIALNY:

Bookmark and Share

archiwum