kpb

Minari - pokazy przedpremierowe (MOS)

Minari (reż. Lee Isaac Chung)
- pokazy przedpremierowe
piątek, 19 marca 2021, godz. 14.30 i godz. 23.15
Małopolski Ogród Sztuki (ul. Rajska 12)

 

 

19 marca zapraszamy do Małopolskiego Ogrodu Sztuki na pokaz przedpremierowy nominowanego do Oscara aż w sześciu kategoriach filmu Minari w reżyserii Lee Isaac Chunga. Minari to pełna czułości, uniwersalna opowieść o delikatnej sztuce zapuszczania nowych korzeni, która wymaga czasu, cierpliwości i pokory, trafnie nawiązująca do wytrzymałego koreańskiego zioła minari, które wyrośnie wszędzie, gdzie się je posadzi. (Pokazy 19 marca w zamian za odwołane seanse 21 marca).

 

BILETY:
24 zł (normalny)
17 zł (ulgowy)
16 zł (klubowy/senior)

 

O FILMIE:

MINARI | MINARI
(Lee Isaac Chung) US 2020, 115'


Oscary 2021 - nominacje: Najlepszy film, Najlepsza reżyseria (Lee Isaac Chung), Najlepszy aktor (Steven Yeun), Najlepsza aktorka drugoplanowa (Youn Yuh-jung), Najlepszy scenariusz oryginalny
MFF Sundance 2019: Nagroda Publiczności i  Nagroda Główna Jury
Nagrody BAFTA 2021 - nominacje: Najlepszy Film Nieanglojęzyczny, Najlepszy Reżyser, Najlepsza Aktorka Drugoplanowa, Najlepszy Aktor Drugoplanowy, Najlepsza Obsada i Najlepsza Muzyka Oryginalna


W pogoni za amerykańskim snem Jakob Yi (Steven Yeun) przeprowadza swoją rodzinę z Kalifornii do sielskiego Arkansas. Jego marzeniem jest stworzyć własną farmę, której plony mogłyby zaopatrywać okolicznych koreańskich sklepikarzy. Pozostali członkowie rodziny nie są zadowoleni z przenosin, zwłaszcza, gdy okazuje się, że ich nowy dom ma…kółka i jest tak wątły, że może sobie nie poradzić z nawiedzającymi okolicę tornadami.

Jakby tego było mało, do rodziny dołącza nieco szelmowska babcia z Korei. Choć nie pachnie tak jak powinna, a jej metody wychowawcze są dość dziwaczne, na przekór wszystkiemu, nawiązuje nić porozumienia z 6-letnim niesfornym Davidem, a pozostałych członków rodziny uczy, jak tworzyć nową więź z Ameryką, pielęgnując równocześnie własną tradycję.

 

ZWIASTUN:

 

WSPÓŁORGANIZATOR PROJEKCJI:

 

PATRONAT MEDIALNY:

Bookmark and Share

archiwum