kpb

Dojrzałe Kino: Oto my (przedpremierowo!)

środa, 10 marca 2021, godz. 11.00

10 marca zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach cyklu Dojrzałe Kino. Na dużym ekranie - przedpremierowo - pojawi się poruszający, izraelski komediodramat Oto my, który znalazł się w oficjalnej selekcji 73. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Seansowi towarzyszyć będzie prelekcja i dyskusja, a całe spotkanie poprowadzi red. Maria Malatyńska.


Oto my to wzruszająca i czuła historia Aharona (Shai Avivi), wychowującego syna z zaburzeniami ze spektrum autyzmu (Noam Imber), który po osiągnięciu dorosłości ma zamieszkać w specjalistycznym domu opieki. Mężczyzna uważa, że chłopak nie jest gotowy do wyprowadzki z domu i w drodze do placówki podejmuje brawurową decyzję o wspólnej ucieczce.


Oto my w subtelny i niepozbawiony humoru sposób ujmuje życie jako nieustającą podróż. Jest pełnym empatii portretem konkretnej ojcowsko-synowskiej relacji, jednak równocześnie nie boi się zadawać istotnych pytań na temat samodzielności i dojrzałości - nie zawsze idącej w parze z dorosłością.


Pokazy w ramach cyklu Dojrzałe Kino odbywają się z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa. Widzowie zachowują wymagany dystans i są witani przez noszącą maseczki obsługę, zachęcającą do korzystania z rozmieszczonych na terenie budynku punktów odkażania rąk.


BILETY dla seniorów: 16 zł


O FILMIE:

OTO MY | HERE WE ARE
(Nir Bergman) IL 2020, 94'


Historia jednoczesnego dorastania ojca i jego autystycznego syna oraz podróży, która odmieni ich życie.


Aharon z oddaniem wychowuje swojego syna, Uriego. Żyją we dwóch, zanurzeni we własnej codziennej rutynie, tak bardzo różniącej się od świata, jaki znamy. Gdy Uri staje się formalnie dorosły, ma zamieszkać w specjalistycznym domu opieki. Czy jest na to gotowy? Aharon uważa, że nie, ale może w rzeczywistości sam nie dorósł do rozstania… W drodze do placówki ojciec podejmuje decyzję o wspólnej ucieczce.


ZWIASTUN:

 

Zrealizowano przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej

    

     

PARTNERZY:

            

       

 
       

   

Bookmark and Share

archiwum