kpb

Ściana cieni - pokazy przedpremierowe

Ściana cieni (reż. Eliza Kubarska)
pokazy przedpremierowe
19-25 lutego 2021, godz. 18.15
Kino Pod Baranami

 

 

 

Przez cały tydzień, od 19 do 25 lutego zapraszamy na pokazy przedpremierowe dokumentu Elizy Kubarskiej Ściana cieni, który w odkrywa przed widzami świat nepalskich Szerpów, ich codzienności, wierzeń i dylematów, jakie przychodzą wraz z wkraczaniem w ich życie biznesu związanego ze wspinaczką wysokogórską.

Ściana cieni znalazła się w konkursie festiwalu Millenium Docs Against Gravity 2020.

 

BILETY wg cennika.

 

Pokazy odbywają się z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa. W salach kinowych dostępnych jest 50% miejsc, a podczas pobytu w kinie należy zasłaniać usta oraz nos i zachowywać dystans. Na terenie kina rozmieszczone są punkty do dezynfekcji rąk.

 

O FILMIE:

ŚCIANA CIENI | ŚCIANA CIENI
(Eliza Kubarska) PL/DE/CH 2020, 90'

Akcja filmu rozpoczyna się  w wiosce Kambachen (4 000 metrów n.p.m.), gdzie trzyosobowa rodzina Szerpów mieszka w jednej izbie. Ojciec rodziny, Nada, od lat pracuje jako tragarz wysokościowy na wyprawach. To ich jedyne źródło dochodu. Nada ma na swoim koncie dziewięciokrotne zdobycie Everestu, dwa razy był na szczycie Kanczendzongi (trzecim najwyższym szczycie świata) oraz kilka razy na Czo Oju. Jego żona Dżumdo też od czasu do czasu dorabia, nosząc ciężkie pakunki alpinistów i turystów. Ich kilkunastoletni syn Dawa chce zostać lekarzem, jednak koszty szkoły medycznej znacznie przekraczają możliwości rodziców. Jeśli nie znajdą sposobu na jej finansowanie, chłopiec będzie musiał, tak jak oni, asystować wyprawom himalajskim. Pewnego dnia Nada dostaje propozycję pracy jako tragarz w wyprawie na świętą Kumbhakarnę. Jeśli się zgodzi, będzie to oznaczało złamanie tabu i narażenie się na gniew bogów. Ale ta wyprawa to również szansa na zarobienie pieniędzy na edukację Dawy.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum