kpb

Zabij to i wyjedź z tego miasta - pokazy przedpremierowe

Zabij to i wyjedź z tego miasta
(reż. Mariusz Wilczyński)

pokazy przedpremierowe
19-25 lutego 2021, godz. 11.15 & 18.30
26 lutego - 4 marca 2021, godz. 11.15 & 18.30

Kino Pod Baranami

 

 

Od 19 lutego do 4 marca na naszych ekranach będzie można zobaczyć przedpremierowo nagrodzoną Złotym Lwem niezwykle osobistą animację Mariusza Wilczyńskiego Zabij to i wyjedź z tego miasta.

 

Zabij to i wyjedź z tego miasta to dużo więcej niż film: to 14 lat życia poświęconych na realizację tego niesamowitego, osobistego projektu. To przyprawiająca o dreszcze podróż w przeszłość własną i kraju, wywoływanie duchów ludzi i miejsc, terapeutyczna opowieść o rodzinie i wzruszający hołd dla przyjaźni.

 

BILETY:
24 zł
(normalny)
17 zł (ulgowy)
16 zł (klubowy/senior)

 

Pokazy odbywają się z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa. W salach kinowych dostępnych jest 50% miejsc, a podczas pobytu w kinie należy zasłaniać usta oraz nos i zachowywać dystans. Na terenie kina rozmieszczone są punkty do dezynfekcji rąk.

 

O FILMIE:

ZABIJ TO I WYJEDŹ Z TEGO MIASTA | KILL IT AND LEAVE THIS TOWN
(Mariusz Wilczyński) PL 2019, 88’
Film prezentowany z angielskimi napisami.


Ten pełnometrażowy debiut pierwszego polskiego twórcy animacji, któremu retrospektywę zorganizowało prestiżowe nowojorskie Museum of Modern Art (MoMa), zrodził się z potrzeby zrozumienia, wybaczenia i miłości. Film Wilczyńskiego wskrzesza dzieciństwo z całym jego bagażem udręk i zachwytów, przywołuje tych, którzy odeszli, by dać im nowe życie. Zanurzony w przywołanych z pamięci detalach, barwach, dialogach, dźwiękach, sytuacjach, głosach, Zabij to… staje się kroniką PRL-owskiego dzieciństwa i młodości przeżytej w czasach transformacji, opowieścią o zmieniającej się Polsce, o szarzyźnie nieoczekiwanie nabierającej rumieńców.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum