kpb

Obiecująca. Młoda. Kobieta. - pokazy przedpremierowe

Obiecująca. Młoda. Kobieta. (reż. Emerald Fennell)
pokazy przedpremierowe
19 lutego 2021, godz. 18.45

26 lutego 2021, godz. 18.45
27-28 lutego 2021, godz. 14.15; 18.45

Kino Pod Baranami

 


W dniach 26-28 lutego zapraszamy na przedpremierowe pokazy filmu Obiecująca. Młoda. Kobieta. ze znakomitą rolą Carey Mulligan. Fabularny debiut Emerald Fennell (aktorki znanej m.in. z serialu The Crown) to niesamowita kombinacja kina zemsty, komedii romantycznej i mrocznego thrillera, okraszona świetną muzyką i genialnymi stylizacjami.


Obiecująca. Młoda. Kobieta. to drapieżny, prowokacyjny i buntowniczy film. W centrum opowieści znajduje się tajemnicza Cassie (Carey Mulligan) - dobrze zapowiadająca się młoda kobieta, której potencjalną karierę i rozwój zaburza pewne tragiczne wydarzenie. Dziewczyna rzuca studia medyczne, wprowadza się z powrotem do zatroskanych rodziców i podejmuje pracę w lokalnej kawiarni. Pod płaszczykiem monotonii i życiowej porażki, kryje się jednak coś więcej. Cassie prowadzi drugie, ukryte życie skupione wyłącznie na jednym: zemście.


Obiecująca. Młoda. Kobieta. to przede wszystkim popis aktorskich zdolności Carey Mulligan, która za sprawą tego filmu porzuca swoje dotychczasowe emploi i role subtelnych, młodych kobiet, wytrwale zmagających się z trudami rzeczywistości (np. Z dala od zgiełku, Mudbound, Wykopaliska). Jej Cassie jest nieprzewidywalna, błyskotliwa, brutalna, pociągająca i nie cofnie się przed niczym, by osiągnąć zamierzone cele.


Reżyserką i autorką scenariusza jest Emerald Fennell, znana przede wszystkim ze swoich występów przed kamerą (Dziewczyna z portretu, The Crown, Anna Karenina). W obsadzie filmu znaleźli się ponadto: Alison Brie, Clancy Brown, Adam Brody, Molly Shannon, Laverne Cox oraz Bo Burnham.


Film Obiecująca. Młoda. Kobieta. otrzymał aż 4 nominacje do tegorocznych Złotych Globów w kategoriach: Najlepszy film, Najlepsza aktorka, Najlepszy reżyser, Najlepszy scenariusz.Polska premiera filmu zaplanowana jest na 5 marca.


BILETY:
24 zł
(normalny)
17 zł (ulgowy)
16 zł (klubowy, senior)

 

Obejrzyj film Obiecująca. Młoda. Kobieta. w Kinie Pod Baranami i idź na kawę!

Z biletem na film Obiecująca. Młoda. Kobieta. do końca marca otrzymasz 15% zniżki na kawę w kawiarniach KAWA (lokalizacje: ul. Zwierzyniecka 15 i ul. Romanowicza 4).

 


O FILMIE:

OBIECUJĄCA. MŁODA. KOBIETA.PROMISING YOUNG WOMAN
(Emerald Fennell) US/GB 2020, 114’


Wszyscy mówili, że Cassie (Carey Mulligan) była obiecującą, młodą kobietą dopóki tajemnicze wydarzenie nagle nie zakłóciło jej przyszłości. Ale nic w życiu Cassie nie jest tym, czym się wydaje. Bohaterka jest niesamowicie inteligentna, kusząco przebiegła, a nocą prowadzi sekretne, podwójne życie. Nieoczekiwane spotkanie da dziewczynie szansę naprawienia błędów z przeszłości w tej bardzo zabawnej historii.


ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum