kpb

Obraz pożądania - pokaz przedpremierowy

Obraz pożądania (reż. Giuseppe Capotondi)
- pokaz przedpremierowy
czwartek, 29 października 2020, godz. 20.30
Kino Pod Baranami

 


29 października  zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu Obraz pożądania - pełną tajemnic adaptację powieści Herezja oranżu palonego Charlesa Willeforda. Na ekranie: Donald Sutherland, Claes Bang, Elizabeth Debicki oraz sam Mick Jagger!


Ten wyreżyserowany przez Giuseppe Capotondiego intrygujący thriller, rozgrywa się w elitarnym świecie koneserów sztuki, gotowych zapłacić każde pieniądze za upatrzone dzieło. Wielka sztuka to jednak także wielkie oszustwa, o czym doskonale wie milioner Cassidy (w jego roli wokalista The Rolling Stones, Mick Jagger). To właśnie on skłoni poważanego krytyka Jamesa (znany z serialu Dracula, Claes Bang) oraz hipnotyzującą Berenice (Elizabeth Debicki - gwiazda filmów Wdowy i Kryptonim U.N.C.L.E.) do kradzieży pewnego tajemniczego obrazu od równie zagadkowego artysty. 


Premiera filmu: 30 października 2020


BILETY:
24 zł
(normalny)
17 zł (ulgowy)

 


O FILMIE:

OBRAZ POŻĄDANIA | THE BURNT ORANGE HERESY
(Giuseppe Capotondi) GB/IT 2019, 99’

Ekscentryczny milioner Cassidy (Mick Jagger) niespodziewanie zaprasza do swojej posiadłości nad jeziorem Como krytyka sztuki Jamesa Figuerasa (Claes Bang). Ma wobec niego pewien plan. James pojawia się z piękną i tajemniczą Berenice (Elizabeth Debicki). Oboje przeżywają właśnie namiętny romans i wspólny wyjazd jest dla nich świetną okazją do bliższego poznania się. Podczas obiadu Cassidy składa Jamesowi propozycję nie do odrzucenia. Chce, by ukradł dla niego wyjątkowy obraz, którego obsesyjnie pragnie, obiecując mu w zamian sławę i karierę.
 
James przyjmuje zlecenie nie wiedząc, że wpada w niebezpieczną pułapkę chciwości, ambicji i kłamstw, pociągając za sobą niczego nieświadomą Berenice. Oboje odkryją prawdę, której nigdy nie chcieliby znać.
 
Oparty na klasycznej powieści noir Charlesa Willeforda (Herezja oranżu palonego), zaadaptowany przez Scotta B. Smitha Obraz pożądania jest poruszającą, ponadczasową opowieścią o niebezpiecznej ambicji, toczącą się wśród idyllicznych krajobrazów północnych Włoch.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum