kpb

Europejski Dzień Kina Artystycznego 2020: Wirtualny SMAK: Babyteeth

Europejski Dzień Kina Artystycznego 2020:
Wirtualne Spotkanie Młodych Amatorów Kina:
BABYTEETH (reż. Shannon Murphy)

sobota, 7 listopada 2020, g. 20.00
www.e-kinopodbaranami.pl

 


8 listopada świętujemy Europejski Dzień Kina Artystycznego. Z tej okazji zapraszamy na dodatkowe listopadowe Spotkanie Młodych Amatorów Kina - w wirtualnej sali Kina Pod Baranami.


W sobotę, 7 listopada o godzinie 20.00, dzięki uprzejmości dystrybutora Best Film, na platformie www.e-kinopodbaranami.pl obejrzymy film Babyteeth - laureata Nagrody Jury Młodzieżowego Luxembourg City Film Festival 2020. Jest to opowieść o poważnie chorej nastolatce, która uczy się przekraczać wszelkie granice w ekstremalny sposób. Domowy seans poprzedzi tradycyjna prelekcja, która - podobnie jak dyskusja po filmie - odbędzie się za pomocą platformy Zoom.


Bilety dla uczniów: 12 zł
Kod zniżkowy dostępny po dołączeniu do grupy na Facebooku: SMAK - Spotkania Młodych Amatorów Kina.
(Bez kodu - cena biletu: 15 zł)


O FILMIE:
BABYTEETH | BABYTEETH
(Shannon Murphy) AU 2019, 118’

MFF w Wenecji 2019: Fanheart3 Award, Nagroda im. Marcello Mastroianniego (Toby Wallace), Złoty Lew (nominacja)
Luxembourg City Film Festival 2020: Nagroda Jury młodzieżowego
Marrakech International Film Festival 2019: Najlepszy aktor (Toby Wallace)
São Paulo International Film Festival 2019: Główna nagroda w konkursie “New Directors Competition”

Milla, poważnie chora dziewczyna (magnetyczna Eliza Scanlen), zakochuje się w Mosesie (Toby Wallace) - chłopaku z problemami. To zmienia ją i jej rodzinę. Rodzice (fenomenalni Essie Davis i Ben Mendelsohn) dla ukochanej córki zrobią wszystko, pozwolą nawet Mosesowi z nimi zamieszkać. Okazuje się, że wraz z pierwszymi pocałunkami w Millę wstępuje nieznane dotąd pragnienie życia. Dziewczyna pokazuje rodzicom, Mosesowi i wszystkim wokół jak żyć, kiedy nie masz nic do stracenia.


Eliza Scanlen, znana z serialu Ostre przedmioty, 20-letnia Australijka, którą mogliśmy niedawno oglądać w Małych kobietkach Grety Gerwig, udowadnia, że wyrasta na jedną z najciekawszych aktorek młodego pokolenia. Jej filmowy partner Toby Wallace za swoją kreację otrzymał w Wenecji Nagrodę Marcello Mastroianniego za najlepszy debiut aktorski.


ZWIASTUN:

 

PATRONAT MEDIALNY:
Bookmark and Share

archiwum