kpb

Kino Jazz przedstawia: Nowy Orlean: Miasto Muzyki

Kino Jazz przedstawia:
Nowy Orlean: Miasto Muzyki (reż. Michael Murphy)

środa, 28 października 2020, godz. 20.30
Kino Pod Baranami

 

28 października zapraszamy na porywający energią dokument Nowy Orlean: Miasto Muzyki, który zabierze nas w podróż przez dzieje tego tętniącego życiem miejsca i muzyki, która się tam narodziła - jazzu. Naszym przewodnikiem będzie sześciokrotny zdobywca Grammy, kompozytor jazzowy Terence Blanchard.

 

Ten film to fundament muzycznych podróży każdego kto kocha muzykę. Posłuchamy w nim wspaniałej muzyki legend jazzu i zobaczymy na ekranie Louisa Armstronga, The Neville Brothers, The Preservation Hall Jazz Band. O swojej perspektywie Nowego Orleanu opowiedzą m.in. Robert Plant, Keith Richards czy Sting.

 

BILETY:
24 zł
(normalny)
17 zł (ulgowy)

 

O FILMIE:

NOWY ORLEAN: MIASTO MUZYKI
| UP FROM THE STREETS: NEW ORLEANS: THE CITY OF MUSIC
(Michael Murphy) US 2019, 104'


Nowy Orlean to światowa stolica muzyki. Jej dźwięki rozbrzmiewają na ulicach miasta od kilkuset lat i nie cichną. Wręcz przeciwnie. Tu rodzą się trendy, nowe gatunki i wirtuozi. Miasto targane przez historię i doświadczane, wciąż dźwiga się i trwa wraz ze swoją kulturą i mieszkańcami. Poznamy skąd w Nowym Orleanie jazz, R&B, funky. Posłuchamy wspaniałej muzyki legend jazzu i zobaczymy na ekranie Louisa Armstronga, The Neville Brothers , The Preservation Hall Jazz Band. O swojej perspektywie Nowego Orleanu opowiedzą m.in. Robert Plant, Keith Richards czy Sting. Ten film to fundament muzycznych podróży każdego kto kocha muzykę.

 

ZWIASTUN:

 

PATRONAT MEDIALNY:
Bookmark and Share

archiwum