kpb

Ella Fitzgerald: Just One of Those Things - pokaz specjalny

Ella Fitzgerald: Just One of Those Things
(reż. Leslie Woodhead)
- pokaz specjalny

sobota, 3 października 2020, godz. 20.00
Kino Pod Baranami

 

 

3 października zapraszamy na wyjątkowy dokument Ella Fitzgerald: Just One of Those Things przybliżający życie i twórczość jednej z najwybitniejszych śpiewaczek jazzowych, której kariera przypadła na czasy głębokiego rasizmu w USA.

 

Film zawiera niepublikowane dotąd zdjęcia i wywiady. Udzielili ich m.in. Tony Bennett, Jamie Cullum, Laura Mvula, Johnny Mathis, Smokey Robinson, Cleo Laine, Andre Previn, Norma Miller, Patti Austin, Izsak Perlman, Margo Jefferson, Will Friedwald, oraz rzadko wypowiadający się w mediach syn Elli, Ray Brown Jr.

 

BILETY:
24 zł (normalny)
17 zł (ulgowy)
16 zł (klubowy/senior)

 

O FILMIE:

ELLA FITZGERALD: JUST ONE OF THOSE THINGS | ELLA FITZGERALD: JUST ONE OF THOSE THINGS
(Leslie Woodhead) UK/GB 2019, 90’


Oto Ella, jakiej nie znał świat – twarda, zamyślona, zabawna, olśniewająca. Film odkrywa nieznane dotąd fakty - o Elli walczącej o Prawa Obywatelskie i dylematy, z jakimi się zmagała prywatnie przez całe życie: głód występów przed wielbiąca ją publicznością, z nieustanną tęsknotą za mężem i synem. W momencie kiedy stała się najwspanialszą piosenkarką na świecie, jej pianista i przyjaciel Oscar Peterson powiedział, że Ella była najbardziej samotną kobietą na świecie. Z kolei Jamie Cullum stwierdził, że jej muzyka jest z jednym z powodów, dla których warto żyć na tej planecie.

 

ZWIASTUN:

Bookmark and Share

archiwum