kpb

Weather to Scratch - pokaz specjalny i spotkanie z uczestnikami kolarskiego wyścigu Race Through Poland

Weather to Scratch (reż. Paweł Puławski)
- pokaz dokumentu i spotkanie
z uczestnikami kolarskiego wyścigu Race Through Poland

sobota, 26 września 2020, g. 19.00
Kino Pod Baranami


26 września wspólnie z organizatorami wyścigu Race Through Poland zapraszamy na krakowską premierę dokumentu Weather to Scratch oraz spotkanie z twórcami filmu i uczestnikami wyścigu.


Race Through Poland to długodystansowy wyścig kolarski oparty na kilku prostych zasadach: uczestnicy jadą sami i muszą być samowystarczalni. Każdy zawodnik jest głównym bohaterem, scenarzystą i reżyserem swojej własnej rowerowej opowieści, zdanym na siebie przy wyborze trasy, w szukaniu noclegu czy w razie awarii roweru. Najlepsi uczestnicy Race Through Poland pokonali dystans 1500 km w trzy dni.

 
O wyścigu kolarzy opowiada dokument Weather to Scratch w reżyserii Pawła Puławskiego. Film ukazuje niekończące się zmagania uczestników Race Through Poland, toczących walkę z własnym zmęczeniem, bezlitosną pogodą, kapryśnym sprzętem i ukształtowaniem terenu. Dokument przygotowuje widzów na kolejną dawkę nieprzewidywalnego kolarskiego maratonu, którego najbliższa odsłona odbędzie się w maju 2021 roku.

 

Pokazowi filmu towarzyszyć będzie spotkanie z uczestnikami wyścigu: Pawłem Pieczką (zwycięzca RTP 2019), Wiesławem Jańczakiem i Maciejem Kordasem, które poprowadzi Piotr Peszko, autor Podkastu Rowerowego. Z trasy hiszpańskiego wyścigu o podobnym charakterze, z uczestnikami rozmowy, połączy się pomysłodawca Race Through Poland oraz reżyser filmu Weather to Scratch, Paweł Puławski.

Po seansie, na uczestników premiery czeka darmowy szot w Klubie Betel (Plac Szczepański 3).

 

BILETY: 19 zł

 

O FILMIE:

WEATHER TO SCRATCH | WEATHER TO SCRATCH
(Paweł Puławski) PL 2019, 50’


Weather to Scratch to trzymająca w napięciu historia walki o miejsca na podium w drugiej edycji Race Through Poland, która odbyłą się w maju 2019 roku. W ciągu niecałej godziny oglądamy jak swoim wyścigiem pokierowali faworyci wyścigu, jak poradzili sobie z legendarną już pogodą (powiedzieć, że cały czas padał deszcz, to nic nie powiedzieć), wymagającymi górskimi przełęczami i własnymi ograniczeniami.


ZWIASTUN:

 

PARTNERZY:
Race Through Poland
Bike Days
Podkast Rowerowy
Klub Betel

PATRONAT MEDIALNY:

Bookmark and Share

archiwum